Abp Jędraszewski w Boże Ciało też nie powstrzymał się przed mówieniem o karcie LGBT

Abp. Jędraszewski prosi prezydenta Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Mieszkańcy oczekiwali parku

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski nawet w Boże Ciało nie powstrzymał się przed mówieniem o rzekomej deprawacji i seksualizacji dzieci. – „W obecnym marnym czasie powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach, zwyciężało zło. Zwłaszcza to zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy, odnosi się do samego człowieka, do jego natury i jego godności. Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji” – mówił podczas procesji w Krakowie abp Jędraszewski.

Na tym nie poprzestał. – „Mamy dawać odpowiedzialne świadectwo o naszej chrześcijańskiej wierze jako naród, a tymczasem ostatnio mnożą się w Polsce tak zwane marsze równości, podczas których w imię tolerancji dochodzi do szyderstw z ludzi wierzących. Jak długo jeszcze będzie trwało przyzwalanie na hejt i na mowę nienawiści?” – stwierdził metropolita krakowski.

Nawiązał nawet do zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki i powiedział, że zostało ono poprzedzone całą serią „pełnych nienawiści artykułów pisanych przed głównego propagandzistę tamtego systemu”. – „Dzisiaj natomiast akty agresji wobec ludzi wierzących są przez niektórych polityków i celebrytów usprawiedliwiane w imię tolerancji jako prawo do wolności słowa, do samorealizacji i własnej ekspresji artystycznej” – powiedział abp Jędraszewski.

O problemie pedofili w polskim Kościele metropolita krakowski nawet się nie zająknął.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
HistoryksmętekJacekRafał PKaz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„W obecnym marnym czasie powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach, zwyciężało zło. Zwłaszcza to zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy, odnosi się do samego człowieka, do jego natury i jego godności.” Miałby rację, gdyby dalej dodał co jest naprawdę tym złem i fałszywymi narracjami, a są tym „gorszy sort”, „resortowe dzieci”, „kasty”, „zrównywanie pedofilii z LGBT”, „faszyzacja”, „odbieranie godności kobietom i ludziom w ogólności”. Wiele z tych rzeczy sam Jędraszewski robi więc oczywiście nie może się przyznać. Zamiast tego na poziomie eksperckim opanował… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Jego wypowiedzi mają się nijak do tekstu Pisma Świętego. Jest staruchem przyodzianym w złote szaty i w głowie pieniądze mu dzwonią. Zastanawiam się jak to możliwe, że papież Franciszek nie przyobleka tyle złota a mówi mądre słowa pełne miłości bliźniego.

Paweł
Paweł

A po co miał mówić o pedofilii? Jak się narzeka to na swoje problemy a nie czyjeś…

Gość
Gość

Rozumiem że chodzi o zło kłamstwa ukrywania pedofili w kościele między innymi przez tego dziada bo nie można nazwać go biskupem lepiej gadać o czy innym.

Grzegorz
Grzegorz

Jak kler chce walczyć z LGBT niech zacznie od siebie.Zdjąć kiecki i halki,wziąć sobie babę i spłodzić dzieci.

Kaz
Kaz

Te to ma za uszami.

Kaz
Kaz

Miał list znowu przeczytać a nie głupoty wygadywać.Ten list klechy powinni znać na pamięć.

Rafał P
Rafał P

Fajne święto. Swojej dziewczynie wysyłam wtedy życzenia z okazji BOSKIEGO CIAŁKA.

Jacek
Jacek

Jak zwykle, gdy pożar w burdelu/ kkat -stosowana jest taktyka wypracowana przez ponad tysiąc lat panowania w Europie, W Polsce od ca 500 lat. Dawniej organizowano krucjaty i pogromy – dzisiaj kłamstwa, hejt i groźby nie wpuszczenia do Nieba. Ta taktyka się sprawdzała w Europie do Rewolucji Francuskiej, oraz wojny 30-to letniej – ale w Polsce nadal liczą, że jeszcze raz się uda

Historyk
Historyk

Doedukuj się zanim zaczniesz pisać coś o krucjatach