Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

Polska Instytucja Kościelna strzela samobója za samobójem

Abp Marek Jędraszewski szukał, szukał i znalazł nowego „wroga”. Wcześniej – jak pamiętamy – wytropił m.in. „tęczową zarazę”, czyli tzw. ideologię LGBT.

 

Na tym metropolita krakowski nie poprzestał. W wywiadzie dla Telewizji Republika obwieścił: – „Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”. Mianem „tej aktywistki” Jędraszewski określa Gretę Thunberg.

„Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga – stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka” – rozwinął swoją „myśl” Jędraszewski. Podkreślił, że wszystkie ruchy lewicowe to „jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę”.

 

„A ja uważam, że to czarujące, gdy jeden z najwyższych w hierarchii przedstawicieli Kościoła katolickiego twierdzi, że ekologizm jest „zły”, bo to „coś, co się narzuca innym”. Nie spodziewałem się po Jędraszewskim takiej autokrytyki. :)”;

– „Jako zadeklarowany przeciwnik instytucji Kościoła (nie mylić z wiarą) bardzo cenię każdą wypowiedź tego jegomościa. Jak mało kto, przyczynia się do upadku, tej zepsutej do szpiku kości instytucji”; – „Czyli Jędraszewski ma w d**ie to, co mówi Papież…”; – „Pan Jędraszewski jest dowodem, że smog może zaszkodzić głowie” – komentowali internauci.

bt

Źródło: telewizjarepublika.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
26 grudnia 2019 12:07

No cóż, żywy dowód na zapaść w polskiej psychiatrii.

Grzegorz
Grzegorz
26 grudnia 2019 16:09

I w polskim kościele.

HerodAntypis
HerodAntypis
26 grudnia 2019 13:57

Hilary jędraszewski i jemu podobni wciąż szukają wrogów i antychrystów wokół siebie i zdają się nie wiedzieć, że sami nimi są.

Zbyszek
Zbyszek
26 grudnia 2019 13:59

Napiętnujcie raczej debili, którzy tego jegomośća słuchają jak świnie grzmotu.

ewa
ewa
26 grudnia 2019 14:09

ten człowiek powinien iść żywcem do piekła , mało mu, że opluwa ludzi w Polsce to dobrał sie do za granicy. Greta robi dobrą robote a oni widza w tym zagrożenie to jest chore jak cały ten kraj, który zwie si e Polska. Jak długo będziey znosić takie upokorzenia

Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 grudnia 2019 17:42
Reply to  ewa

„Greta robi dobrą robotę”

No chyba nie. Ty chyba nie myślisz że ta dziewczyna wie co mówi i to są jej prawdziwe poglądy? Przecież to wszystko jest ustawione i opłacane. Ta dziewczyna jest wykorzystywana politycznie przez własnych rodziców i innych ludzi tak samo jak ten chłopak z Płocka co chciał z krzyżem zablokować parade LGBT.

I jeszcze te krzyki o tym że politycy zniszczyli jej dzieciństwo bo nie dbają zbyt o środowisko XD
Mieszka w jednym z najbogatszych krajów Europy który inwestuje w oze i żyje w zamożnej rodzinie i uważa że ma zniszczone dzieciństwo XDD
To podobnie jakby Trump powiedział w ONZ że miał złe dzieciństwo bo dostawał mało kieszonkowego, tylko 10 000 dolarów na miesiąc.
Dziwisz się że ludzie się z tego smieją?

Ja wiem że ochrona środowiska jest ważna ale takie akcje jak Greta ośmieszają tą ideę

HerodAntypis
HerodAntypis
26 grudnia 2019 19:46
Reply to  Wolnościowiec

Piszesz o Grecie jakbyś przeszedł wstępne pranie mózgu u katolskich hierarchów. Powtarzasz bezmyślnie wyświechtane slogany jak jakiś wiejski proboszcz z Podkarpacia lub Podlasia.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 grudnia 2019 22:21
Reply to  HerodAntypis

Ja po prostu jestem przeciw mieszaniu dzieci do polityki

HerodAntypis
HerodAntypis
27 grudnia 2019 10:36
Reply to  Wolnościowiec

Akurat to dziecko nie jest wmieszywane w politykę. To polityka i kościół kat. próbuje ją wmieszać, aby splugawić jej czyste intencje. Jak widać, częściowo im się to udaje, co najmniej jeden połknął haczyk. Temu dziecku po prostu nie jest obojętny los naszej planety.

Maria
Maria
26 grudnia 2019 20:03
Reply to  Wolnościowiec

– mądralo, zapomniałeś, że przemieszczanie się z jednej miejscowości do drugiej z jednego kraju do drugiego nie odbywa się na piechotę lub nawet dyliżansem, teraz Świat przed wszystkimi stoi otworem. Czy uważasz, że Greta będzie mieszkała po wsze czasy w tym bogatym kraju? A może zechce osiedlić się np. w Polsce – pełnej smogu i będzie się dusić.
A czy takie akcje jak popisy jędraszewskiego nie ośmieszają nie tylko idei, ale także Polaków, Kościoła ?

Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 grudnia 2019 22:28
Reply to  Maria

W Polsce nie byłoby smogu gdyby zaczęto powoli odchodzić od węgla i inwestować w atom który jest o wiele mniej szkodliwy ale gdy tylko zaczyna się o tym mówić to ludzie zaczynają trząść portkami i krzyczeć:
Hurr durr nie możemy mieć atomu bo wybuchnie jak w Czarnobylu !!!!!
Hurr durr jak zamkniemy kopalnie to co bedą robić górnicy !!!!!! ??????
Hurr durr węgiel to nasze złoto narodowe i wara od niego lewakom !!!!

Co do Jędraszewskiego – nie popieram go i uważam że ten człowiek szkodzi wizerunkowi polskiego kościoła podobnie jak Rydzyk.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
26 grudnia 2019 20:56
Reply to  Wolnościowiec

Greta żyje w zamożnej rodzinie, w bogatym kraju – fakt. Dzięki temu może się uczyć w normalnej szkole, książki czyta, interesuje się czymś więcej niż własne podwórko i przede wszystkim MYŚLI. Dzięki temu doszła do słusznego wniosku, że Ziemia jest całością, więc jeśli ktoś ją niszczy choćby w najodleglejszym miejscu, skutki tego odczuwa cała planeta. Jej bogaty kraj też.
Poza tym wcale nie twierdzi, że ma zniszczone dzieciństwo, tylko że nie widzi przyszłości dla siebie i swojego pokolenia, bo politycy wciąż olewają działania na rzecz ratowania naszego świata. To wielka różnica. Ale żeby to pojąć, trzeba MYŚLEĆ, a nie powtarzać bezkrytycznie wszystko, co się usłyszy. Ja się z niej nie śmieję. Podziwiam ją. Uznała, że może coś zrobić i stara się to robić, chociaż ją wyśmiewają tacy jak Pan. Winszuję.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 grudnia 2019 22:44

Greta ma autyzm i aspergera wiec nie jestem pewien czy ona nie jest do tego zmuszana.
Niedawno czytałem że w Szwecji ktoś podkablował jej rodziców do tamtejszej opieki społecznej że nieodpowiednio się nią zajmują i zmuszają do różnych rzeczy które są zbyt dużym obciążeniem przy jej chorobie.
Ta dziewczyna jest tak samo wykorzystywana jak ten chłopak z Płocka któremu skrajna prawica nagadała różnych bzdur i zmusiła do blokowania z krzyżem parady gejów.
Jestem przeciwko robieniu dzieciom wody z mózgu, bez względu czy robi to lewica czy prawica, ekoświry lub nawiedzeni katole.

HerodAntypis
HerodAntypis
27 grudnia 2019 10:45
Reply to  Wolnościowiec

A PiS i katole nalegają, aby takie dzieci się rodziły, były ochrzczone i miały imię. To chodzi o to,aby było potem kogo potępiać? A autyzmem i aspergerem nie da się sterować.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
27 grudnia 2019 19:26
Reply to  Wolnościowiec

I znów dzwonią, a Pan nie wie, w którym kościele. To nie „autyzm i zespół Aspergera”, a jedynie zespół Aspergera, który jest jednym z łagodniejszych zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nie wiem, co Greta Panu zrobiła, że tak bardzo chce Pan z niej zrobić osobę upośledzoną, ale życzę Panu, żeby Pan czytał ze zrozumieniem.

Janina
Janina
26 grudnia 2019 14:48

Jędraszewski w KK to jest taki odpowiednik Pawłowicz w polskiej polityce. Wiecznie czujny, wszystkowiedzący, hałaśliwy, napastliwy, prostacki zabierający głos na każdy temat, byle tylko istnieć, nie dać o sobie zapomnieć. W swym fanatyzmie zapędził się tak daleko, że sprawia wrażenie budującego w KK oddzielną polską sektę, wbrew papieżowi i ewangelii. Ma część popleczników, część wiernych z politowaniem milczy, jednych jego wyczyny dziwią, innych martwią, a jeszcze innych mocno denerwują. Większość śmieszą te jego naiwne, infantylne „nauki”. Tylko, że to wszystko dzieje się w naszym polskim zaścianku, a poza granicami nikt się takimi dziwakami nie zajmuje. KK ma inne, poważniejsze problemy i taki pojedynczy stetryczały dziadek Jędraszewski to dla najwyższej hierarchii watykańskiej nie stanowi problemu. Dlatego pozwalają mu jeszcze się wygłupiać, bo jeśli to komuś może zaszkodzić, to tylko Polakom.

Marian
Marian
26 grudnia 2019 17:03

zastanawiam się jak koledzy jędraszewskiego z gremium zgadzają się z tymi idiotycznymi poglądami,czy nie dochodzi do nich myśl,że pchają kościół katolicki w niebyt.Te poglądy są w 21w nie do przyjęcia.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
26 grudnia 2019 18:19

Przez lata gadał ten dziad do obrazu (w ołtarzu tym czy tamtym), obraz do niego ani razu (bo co będzie z głupim gadał), no to się dziadowi już całkiem klepki rozsypały. Proponuję nazwać te jednostkę chorobową „dementia ecclesia polonica”. Tu zaznaczam, że nie uczyłam się łaciny (tylko liznęłam na studiach botanicznej) i jest to wyłącznie wytwór mojej bujnej wyobraźni. 😉

Jantar
Jantar
26 grudnia 2019 18:39

W cytowanej wypowiedzi nt. Grety zabrakło tego fragmentu: „To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga – kontynuował.
– Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie.”.

Czyli mówiąc krótko Jędraszewski znów się popisał: ekologia to wymysł Szatana, zaprzeczanie Bogu, bo to Bóg wszystko stworzył i o wszystkim decyduje, Bóg zdecydował 2 tys. lat temu jak ma wyglądać świat i do tego świata trzeba wrócić. Między wierszami powiedziane, że cywilizacja to zło. Jasne, bo cywilizacja to nauka i szeroko dostępna edukacja dla każdego, a to oznacza spadek ślepo posłusznych wiernych, czyli spadek wpływów instytucji Kościoła. Do tego sprowadza się wypowiedź Jędraszewskiego.

Maria
Maria
26 grudnia 2019 20:04

KRETYN !

romek-z
romek-z
28 grudnia 2019 12:46

Jasno widać, że Jędraszewski boi sie konkurencji. Greta wypowiedziała jakieś poglądy po angielsku, więc wszyscy ją zrozumieli, a Jędraszewski pierniczy po polsku w peryferyjnym medium, powołując sie na wyrwane z kontekstu fragmenty biblii. Gdyby jasno powiedział, że boi się odpływu wiernych z kościoła to wszyscy by mu współczuli, ale on atakuje wcale nie konkurencyjną ideologię ekologizmu. Wywalili cię z Łodzi bo rozwaliłeś koegzystencje trzech kultur, a teraz wygonisz z kościołów myślących wiernych, pozostaną ci babcie, które chodzą na msze bo nie maja nic do roboty i nie rozumieją twoich wysublimowanych i niezrozumiałych wykładów.