Abp Jędraszewski znów bulwersuje – mówi o „nowej zarazie”: już nie czerwonej, a tęczowej

Arp Jędraszewski w trakcie uroczystości Bożego Ciała ponownie, choć nie bezpośrednio, o kwestiach gender

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski nawet rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego postanowił wykorzystać do wygłoszenia kolejnego bulwersującego kazania. – „Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa” – mówił Jędraszewski w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

 

Słuchali go m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, pisowski wojewoda Piotr Ćwik i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

„Arcybiskup przypomina osobę, która bawi się zapałkami w sąsiedztwie stogu siana” – skomentował w rp.pl publicysta i filozof Jarosław Makowski. Dodał, że w sytuacji, gdy osoby LGBT są w Polsce stygmatyzowane, takie słowa nie powinny paść, a szczególnie z ust kapłana.

 

Internauci żywo reagowali na wypowiedź abpa Jędraszewskiego: – „Jeżeli takie teksty będą wypowiadać biskupi, to za 20 lat będą puste kościoły”; – „Rozmawialiśmy teraz z moją 15 letnią córką i po skandalicznych słowach biskupa Jędarszewskiego moja córka nie będzie brała udziału w lekcjach religii w roku szkolnym 2019/2020! Mojej zgody nie ma na tak haniebne słowa! Amen”; – „Bp Frankowski ostatnio nazwał LGBT potopem dewiacji i wzywał do walki z nim. Jędraszewski mówi o zarazie. Zastanawiam się, czy oni naprawdę mają w sobie tyle nienawiści, czy to tylko sposób na odwrócenie uwagi od pedofilii w Kościele”.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kazik21JantarMarekHerodAntypisZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czerwona zaraza? Tęczowa zaraza? A może CZARNA ZARAZA?!?!?!?!

PiJar
PiJar

Spośród 14 zasad Sodomy sformułowanych przez Frederica Martela w jego książce „Sodoma” druga mówi, że im wyżej w katolickiej hierarchii, tym więcej homoseksualistów, zaś trzecia, że im zapalczywiej jakiś duchowny występuje przeciw gejom, im silniejsza jest jego homofobiczna obsesja, tym większe prawdopodobieństwo, że jest nieszczery i że za jego zapałem coś się kryje. Może warto więc zapytać panów Frankowskiego, Jędraszewskiego i kilku innych o ich orientację i preferencje seksualne? Zaś patrząc na sprawę z innej strony, to takie szukanie wroga jest pewnie również elementem wyrachowanego działania. Kościół zagrożony i prześladowany lepiej konsoliduje wiernych i równocześnie odwraca uwagę opinii publicznej od… Czytaj więcej »

Zbigniew
Zbigniew

A ja widzę czarną zarazę….

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie ma czerwonej ani tęczowej. Jest czarna, obecna w Polsce ponad tysiąc lat. Trudna do wytępienia bo nie ma na nią szczepionki ani skutecznego leku. Jest rozprzestrzeniana w kościołach i szkołach za pomocą słowa dla niepoznaki zwanego bożym. Raz do roku jest roznoszona po mieszkaniach prywatnych. Silnie uzależnia od uczestnictwa w niezliczonych rytuałach. Powoduje utratę gotówki i wszystkiego, co da się spieniężyć. Waluta to „wdowi grosz” . W Polsce 1WG=100PLN. Aby uchronić się przed zarazą wymagany jest zdrowy rozsądek i unikanie kontaktów z osobnikami ubranymi w czarne sukienki. Ich dowódcy też przeważnie są ubrani w czarne sukienki ale ponadto mają… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Ks arcybiskup kazanie według wytycznych i przekazu dnia z Nowogrodzkiej wygłosił. To juz nie biskup tylko partyjny aparatczyk i propagandysta. Szkoda tylko że kościół który powinien być głosić humanizm i obronę wartości uniwersalnych głosi i podsyca nienawiść do drugiego człowieka, do tego że człowiek może być inny. Czy jeszcze można nazwać to co głosi Jędraszewski nauką KK. To już nie jest kościół i na pewno nie ten który powstał na podstawie nauk cieśli z Nazaretu

Jantar
Jantar

Już to pisałam kilkakrotnie, ale powtórzę po raz kolejny. KK to samo zło w czystej postaci, to największa i najstarsza organizacja zbrodnicza na świecie. Ma miliardy ofiar na swoim sumieniu, w imię ewangelizacji na polecenie papieży wojska prowadziły krucjaty religijne i mordowały całe narody! Kościół nigdy za to nie przeprosił. Co więcej nadal chce prowadzić krucjaty i właśnie ogłosił kolejną wojnę religijną – tym razem w Polsce. Za obecne wybryki duchowieństwa w Polsce winę ponosi nasz papież JPII, który przecież nominował każdego z obecnych biskupów i kardynałów, a nominacje były na pewno po głębokiej analizie politycznej. Założę się, że całe… Czytaj więcej »

Kazik21
Kazik21

Żegnam kościół. Niech oni przeczytają Pismo Św, przestaną uprawiać pedofilie i traktować ludzi jak niezrozumme tępe zwierzęta.