Abp Jędraszewski znowu z ambony mówi o „obłąkańczych ideologiach gender i LGBT” 

„Czy Jędraszewskiego interesuje coś poza LGBT? Cokolwiek?”

To już kolejny raz, kiedy abp Marek Jędraszewski grzmi z ambony o „obłąkańczych ideologiach”. Metropolita krakowski w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas niedzielnej mszy, w której wziął udział także Andrzej Duda, znowu nie przebierał w słowach.

 

Zaczął od stwierdzenia, że w epoce Oświecenia powszechnie kwestionowano Boga. – „Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu. Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa. Rozum się wówczas skompromitował, odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem – to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT” – powiedział abp Jędraszewski.

Na tym nie koniec. Metropolita krakowski dodał, że wspomniane przez niego ideologie „próbuje się systematycznie wprowadzać w życie całych społeczeństw i narodów poprzez Kartę WHO, Światowej Organizacji Zdrowia”. – „W ten sposób próbuje się niszczyć już małe, jeszcze przedszkolne dzieci, odbierając im prostotę spojrzenia i czystość ich oczu. To chce się im odebrać i chce się zniszczyć, planując także niszczenie całych społeczeństw i narodów. Bo jakżeż można żyć, gdy podważona jest tożsamość człowieka wynikająca z tych – wydawałoby się najbardziej oczywistej, biologicznej sprawy, jaką jest to, że człowiek jest kobietą i mężczyzną? To się kwestionuje w imię obłąkańczych ideologii, które stają się dla wielu obowiązkowe” – stwierdził.

 

Według metropolity, małżeństwa, rodziny i narody „mają być pozbawione więzi sięgającej przeszłości, historii ojców”.„A ma to zastąpić rzeczywistość singli w ramach kolejnej ideologii – multi-kulti” – powiedział abp Marek Jędraszewski.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZwinkaantyuzurpatorJantarStaszekBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Obłąkanym to trzeba być, żeby, niby będąc mężczyzną, regularnie występować w stroju, przy którym wysiadają kreacji Lady Gagi. Jak można w powadze słuchać gościa obranego w te świecidła???

Staszek
Staszek

Tak naprawdę to pisz mówi jędraszewskimuvk

Jantar
Jantar

„w epoce Oświecenia powszechnie kwestionowano Boga. – „Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu. Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się.”. Czyli Jędraszewski odrzuca całą naukę. No to pytanie: kiedy powrót Świętej Inkwizycji i procesów wszystkich naukowców polskich? Kiedy powrót do nauczania, że „Ziemia jest płaska i Słońce krąży wokół Ziemi”? To tak na początek. Staje się jasne, do jakiej „normalności” chcą wrócić przedstawiciele Kościoła. Do „normalności” ze średniowiecza, kiedy to tylko oni byli jedyną warstwą społeczną z jakimkolwiek wykształceniem, a reszta społeczeństw była analfabetami i nawet za królów pisali wszystkie… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

„Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa(…). Rozum się wówczas skompromitował, odrzucając Pana Boga,”
Te, jędraszewski, przypomnij mi, jakiż to napis mieli na klamrach pasów hitlerowcy, bo zapomniałem.

„najbardziej oczywistej, biologicznej sprawy, jaką jest to, że człowiek jest kobietą i mężczyzną”
Jak to, i kobietą i mężczyzną zusammen nagle? — jakby powiedział Haber z „Dezerterów” 😉

A serio — nie dziwi mnie, że sukienkowy nie ma pojęcia o czymkolwiek, co nie uroiło mu się w głowie po lekturze „świętych” pism. Ciekawe, co by powiedział, gdyby pokazać mu np. zdjęcia narządów obojnaka. Pewnie, że to fotomontaż.

Jantar
Jantar

Jak to, co by powiedział? Powiedziałby, że nauka kłamie i tylko Kościół mówi prawdę.

Zwinka
Zwinka

Ten zgred w haftowanej złotem sukience ma świra na punkcie seksu. Erotoman – gawędziarz, znaczy się.