Abp Sławoj Leszek Głódź nie ma sobie nic do zarzucenia

Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia

Trzeba przyznać, że arcybiskup Głódź nie ma ostatnio łatwego życia. Część jego parafian żąda jego odwołania, do Polski przyjechał nuncjusz papieski, by na miejscu zbadać sprawę, media rozpisują się o wielkim jego majątku, a dzisiaj Głódź zeznawał przed sądem w procesie przeciwko księdzu Michałowi L., który dwukrotnie miał zgwałcić 17-letnią dziewczynę.

 

Nie wiadomo, czego dotyczą zeznania arcybiskupa, bo proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, jednak można podejrzewać, że chodzi o ukrywanie informacji przez kurię, która choć wiedziała o tej sprawie, nie zrobiła nic, by ukarać Michała L. Jedyną reakcją było przeniesienie księdza do innej parafii.

Wydaje się, że abp Sławoj Leszek Głódź nie ma sobie nic do zarzucenia. Mało tego, uważa się za ofiarę, o czym świadczy wydane przez niego kilka dni temu oświadczenie, w którym pisze, że:

 

Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji. Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa.”

„Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski. W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa (zob. Dz 25,1-12)”.

Tamara Olszewska

źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kwaitek
Kwaitek
2 marca 2020 15:36

„Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski” – a czy nie powinny być prowadzone zgodnie z polskim prawem? Wiedziałem, ukrywałem – jestem współwinny.
Wyobraźcie sobie że przed sądem mówicie „mam czyste sumienie, regulamin mojej firmy mówi że można gwałcić”.
żenada!

Maciek123454321
Maciek123454321
2 marca 2020 15:48

Kiedyś tego opoja i degenerata wywiozą na taczkach i na pożegnanie dadzą kopa w dupę. Póki co jednak, ta kanalia nie boi się ani Boga, ani ludzi.

Lehoo
Lehoo
2 marca 2020 16:15

Nie mam najmniejszego zaufania do słów tego zabobonnego pijanicy, specjalisty od paradowania w zasikanych generalskich portkach z lampasami.

Rafał P
Rafał P
2 marca 2020 17:32

A mógłby sobie zarzucić pętlę na szyję.

Maja
Maja
4 marca 2020 08:39

Głódź to wyjątkowo odrażająca postać Sądzę, że w piekle już od dawna czeka na niego miejsce. I raczej nie ma tam barku z alkholem