Absurd! Rząd chce, by Polacy się pozarażali!? Dziwne słowa Horbana

Horban doradza przedsiębiorcom, "którzy nie mają za co żyć" aby zaczęli produkować maseczki

Profesor Andrzej Horban, doradca premiera, udzielił wywiadu gazecie „DGP”. Wypowiedzi naukowca, przynajmniej momentami, okazały się naprawdę kuriozalne.

I tak np. Horban stwierdził, że rząd luzował latem obostrzenia, aby ludzie się zarażali.

Ci, którzy przechodzą chorobę łagodnie, niech się zakażają, bo im więcej przechoruje, tym większa bariera dla wirusa. Im więcej osób przejdzie łagodnie, tym większe korzyści społeczne” – ocenił doradca prezesa RM.

Podkreślił też, że chodziło właśnie o to, żeby więcej osób uległo zakażeniu.

Absolutnie świadomie. Trochę chronić, trochę pozakażać (…) Dopóki chorują ludzie młodzi, dla których to zwyczajny katar, to niech chorują. Nabiorą odporności”.

Co więcej, zasugerował, że na COVID-19 nie zginęło wcale dużo Polaków…

Jak zaczynał się COVID baliśmy się, że może to być nawet 10 proc., a zmarło 2 proc. więcej. W poprzednich latach umierało około tysiąca osób dziennie, a od trzech miesięcy po dwa tysiące. Połowa z tego nadmiarowego tysiąca to osoby z potwierdzonym COVID. Z tych pozostałych 500 nadmiarowych zgonów część umiera z powodu nierozpoznanego COVID-u. Bo np. pacjent siedzi w domu i usiłuje się sam leczyć, dostaje ciężkiego zapalenia płuc i zanim ktoś mu zrobi test – umiera. A inni umierają, bo system jest przeciążony” – kontynuował swoje wynurzenia Horban.

Co myślicie o takim podejściu przedstawiciela polskiego rządu?

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
27 stycznia 2021 07:50

Ja mam tylko jedno pytanie: Wczoraj w wiadomościach powiedziano że zaszczepiono 75450 obywateli , skoro dostaliśmy 1,25mln dawek szczepionki w grudniu to skąd taka różnica ? bo „parapet” Dworczyk twierdzi ze dostajemy mniej dawek > GDZIE SĄ POZOSTAŁE DAWKI Z GRUDNIA WY CHOLERNI ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!??????

Włodzimierz
Włodzimierz
27 stycznia 2021 08:22
Reply to  daroo

Pewnie zachomikowali dla swoich !

antyuzurpator
antyuzurpator
27 stycznia 2021 09:14
Reply to  daroo

Jesteś pewien, że 75 450? A przypadkiem nie 754 500?
Jeśli to drugie, to by się mogło zgadzać, biorąc pod uwagę dostawy w styczniu, rezerwę na drugą dawkę (z której zdaje się zaczynają rezygnować) i to że zapewne wierchuszka pisiaków już dawno się zaszczepiła.

daroo
daroo
27 stycznia 2021 13:38
Reply to  antyuzurpator

Tyle podali w TV inna sprawa że ogółem to ok 300tys ale głównie w pierwszej dawce, więc i tak się nie zgadza uwzględniając 20-28 dni między dawkami

antyuzurpator
antyuzurpator
28 stycznia 2021 08:09
Reply to  daroo

Czyli 26 lub 25 stycznia było 75450 zaszczepionych, teraz podają i wyniki googlowania wykazują coś koło 850 tysięcy – więc co, zaszczepili w trzy dni 800000? To się kupy nie trzyma.
A te ogółem 300tys to co to za liczba? Zaszczepionych? Na który dzień?
Jeśli na początek stycznia, to właśnie może się zgadzać.
Możliwe że znając terminy i wielkości dostaw tak rozłożyli szczepienia, żeby nie wypstrykać się z dawek w tydzień i potem nie musieć się tłumaczyć, dlaczego nie szczepią.

Włodzimierz
Włodzimierz
27 stycznia 2021 08:20

Ale sobie wybrali doradcę! Po tych słowach powinien być natychmiast wywalony z posady głównego doradcy da Covid! Ale jeżeli to prawda, to rząd powinien podać się do dymisji, a nawet postawiony przed Trybunałem stanu, za swiadome doprowadzenie do śmierci wielu ludzi!

Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 11:17

Słowa Horbana nawet mnie nie dziwią. Przecież Krasnodębski wprost mówił: „Niech chorują, niech umierają – społeczeństwo się odmłodzi” i ZUS zaoszczędzi na wypłacaniu emerytur.

Jak to chodziło powiedzenia za PRL-u, „Emerycie, popieraj rząd czynem i umieraj przed terminem”.

Wiadomo, że Covid atakuje przede wszystkim osoby starsze i z chorobami współistniejącymi. I jest oczywiste, że właśnie o to chodziło rządowi, bo po co ZUS ma płacić emerytury i służba zdrowia leczyć nie tylko z Covida, ale i z reszty chorób. To przecież duże wydatki z budżetu państwa, które mogły zostać przesunięte np. na działalność Rydzyka, albo przekazane kościołowi, dzięki czemu PiS dostał błogosławieństwo i wsparcie polityczne.