Absurdalna walka z tęczowymi flagami

PiS popiera projekt ustawy każącej za homofobię?

Od zaangażowanej w obronę praw człowieka dziennikarki „Gazety Wyborczej” Oktawii Kromer, właścicielka wynajmowanego przez nią mieszkania zażądała natychmiastowego usunięcia z balkonu tęczowej flagi,

 

Proszę to natychmiast zdjąć! Ja sobie nie życzę, żeby sąsiedzi gadali, że tu tacy mieszkają!” – mówiła właścicielka mieszkania, porównując przy tym tęczową flagę do „flagi hitlerowskiej”.

Jak wynika z relacji dziennikarki właścicielka byłaby w stanie zaakceptować flagę pod warunkiem podniesienia czynszu za wynajem o kilkaset złotych.

 

Jak mi pani zapłaci sto…nie, pięćset złotych miesięcznie, to mogę się zgodzić” – miała stwierdzić właścicielka, która w chwili obecnej konsultuje z prawnikiem dodatkowy zapis w umowie wynajmu zakazujący wywieszania przez lokatorów jakichkolwiek flag w oknach i na balkonie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Reakcja właścicielki mieszkania na tęczową flagę nie jest jedyną w ostatnim czasie. Autor znanej wszystkim instalacji „Zatrute źródło”, Jerzy Kalina twierdzi, że jego dzieło należy interpretować jako „ostrzeżenie dla osób LGBT” i zapowiada walkę z flagami w przestrzeni publicznej.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
janAndrzejJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„właścicielka konsultuje z prawnikiem dodatkowy zapis w umowie wynajmu zakazujący wywieszania przez lokatorów jakichkolwiek flag w oknach i na balkonie” A to, przepraszam, nie jest odbieranie konstytucyjnych praw do manifestowania swoich poglądów??? Na mój gust jest. I w dodatku jest to dyskryminacja osób o innych, niż właścicielka poglądach. A może jeszcze wpisze do umowy zakaz bycia homoseksualistą i będzie przepytywać potencjalnych lokatorów przed wynajmem i osobom LGBT odmówi wynajmu, albo wynajmie za potrójnym czynszem? Podsumowując: PiS i kościelni hierarchowie doprowadzą w końcu w Polsce do wojny religijnej. I ta wojna będzie trwała dziesiątki lat. Tak, jak kilka stuleci temu we… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Zaraza,nie nie tęczowa,głupoty i barbarzyństwa, rozrasta się coraz bardziej i to w sposób niekontrolowany.

jan
jan

Taka sytuacja:
Chciałbym na Dzień Flagi (02,.05) wywiesić flagę narodową (biało-czerwona) – rozumiem więc, że nie można wywieszać ŻADNYCH flag.
Czy można zatem zgłosić szanowna właścicielkę o propagowanie postaw antynarodowych??
A jeśli chciałbym wywiesić flagę KK (żółto-niebieską) to czy właścicielka nie miałaby nic przeciwko jakby określić ja u sąsiadów jako walcząca z KK, czyli komunistkę, żyda i zwolennika innych religii??

PS.
Przepraszam za użycie słów komunista i żyd takim kontekście