Ach, kiedyż ta koalicja wreszcie pęknie…

Ach, kiedyż ta koalicja wreszcie pęknie…

Kolejny już raz okazuje się, że to gadanie o spójnej, mówiącej znowu jednym głosem, koalicji rządzącej, można włożyć między bajki.

Jak poinformował w rozmowie w „Graffiti” Jarosław Gowin, nie zamierza zmienić „stanowiska w sprawie głosowania na RPO, nawet gdyby miało to pociągnąć za sobą konsekwencje wyjścia z koalicji” i jest przygotowany na to, że w ciągu najbliższych dni PiS będzie chciał zerwać porozumienie i usunąć go z rządu.

Portal 300polityka.pl potwierdza podejrzenia Gowina, i pisze, że „od tygodni mówi się o próbie budowy przez PiS nowej większości – z Kukizem i niektórymi posłami Porozumienia, ale bez Gowina. Coraz głośniej mówi się o tym, że PiS planuje już ostateczne wypchnięcie wicepremiera z rządu w ciągu – być może – nawet 10 dni”.

Szef Porozumienia jest przekonany, iż „wypchnięcie Porozumienia kończyłoby projekt Zjednoczonej Prawicy i oznaczałoby, że Polska wchodzi w fazę turbulencji, jeśli chodzi o rządzenie”.

Trzeba przyznać, że zapowiada się gorący czas w polityce.

I jedno jest pewne. Te wszystkie roszady, usuwanie jednych, kokietowanie drugich, nie poprawią sytuacji. Obóz rządzący tkwi w ostrym kryzysie, Kaczyński wydaje się już nie panować nad swoimi pomysłami i oby to był już wreszcie zjazd do przegranej…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
7 czerwca 2021 15:26

Hm, a czy ta pani, która przeszła do Gowina z Lewicy, nie jest aby łącznikiem między opozycją a ludźmi Gowina? A czy przypadkiem opozycja nie za bardzo na pokaz się podgryza? Wszak na terenie Rzeszowa tak zgodnie współpracują, że wcale się nie zdziwię, jeśli Konrad Fijołek wygra w pierwszej turze. W bastionie PiS-u!