Adam Bielan zarzuca szefowi ZNP, że jest człowiekiem Schetyny

Adam Bielan o Elżbiecie Podleśnej: „agresywna aktywistka antyrządowa”

Jak wiemy ZNP nie zawiesza trwającego od poniedziałku strajku na czas świąt i ferii wielkanocnych. Szef związku Sławomir Broniarz zapowiedział, że w szkołach, w których strajkują nauczyciele, mogą nie odbyć się rady pedagogiczne. Zagraża to egzaminom maturalnym, bo przed 26 kwietnia rady muszą wystawić maturzystom oceny.

Rządzący raczej nie dają temu wiary, a wicemarszałek Senatu Adam Bielan oznajmił w RMFM wprost, że nie wierzy, żeby któryś z polityków na to się odważył. „Myślę, że pan Schetyna i pan Broniarz jednak się cofną” – powiedział z nadzieją.

Dodał, że Grzegorz Schetyna „to przyjaciel, niemalże zwierzchnik pana Broniarza. (…) Myślę, że wszystkie takie poważniejsze decyzje pan Broniarz jednak z nim konsultuje” – powiedział Bielan.

„Widzę, jak zgodnie współpracują od kilku lat, widziałem ich w ramię w ramię na demonstracjach przeciwko rządowi, widziałem pana Broniarza wielokrotnie wychodzącego z siedziby PO. Wiem, jak pan Broniarz zachowywał się w ciągu choćby 3 lat rządów PO, kiedy zamrożono płace nauczycieli. Jeżeli mamy dzisiaj duży problem z płacami nauczycieli, bo ja przyznaję, że ten problem istnieje, to są zaniechania rządu m.in. Grzegorza Schetyny, który między 2012 a 2015 r. zamroził płace nauczycieli. My dzisiaj musimy nadrabiać zaległości” – podkreślił wicemarszałek Senatu.

Dodał następnie, że „Sławomir Broniarz jest aktywnym politykiem od lat. (…) Pan prezes Broniarz marzy o tym, żeby Platforma Obywatelska wróciła do władzy” – powiedział oskarżycielsko Bielan.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Pakak patriotaMaciek123454321AndaJabisLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Tiaaa… A Proksa jest człowiekiem znikąd.

Gekon
Gekon

Nic nowego. Nie od dziś związki zawodowe dogadują się z politykami. Dlatego trzeba nareszcie skończyć z przywilejami związków i związkowców.

Leszek
Leszek

Pan wicemarszałek dr wszechnauk pisowskich Bielan jakby miał się mocno ku zużyciu w charakterze jednorazówki

Maciek123454321
Maciek123454321

Znaczy – pampers czy papier toaletowy? Bo jeśli chodzi o uczucie, którym darzę Bielana, to chyba najbliższe będzie jeśli napiszę, że jest to uczucie pogardy.

Jabis
Jabis

Jak to sieroctwo się stara!? Jak się przypodchlebia kaczorowi. Na początku 2014 wystąpił z PIS i … chce wrócić? No … bo kim jest jego obecny szef przybłęda z PO do PIS?
Zapomniał bidula kto steruje Proksą?

Anda
Anda

Przyznam, że kariera tego pucułowatego bubka od dawna mnie zdumiewa. Potencjał intelektualny – dno.

Pakak patriota
Pakak patriota

Myśli ojca narodu , marszałka polski Jarosława Kzczyńskiego dają nam siły aby trwać w strajku. Jego podopieczni jak Bielan nie powinni się tak wypowiadać o prawdzisych polakach , patriotach jakimi są strajkujący nauczyciele. . PIS zawsze spiera słabszych w walce o słuszną sprawe – alleluja i do przodu