Adam Bodnar nie stanie do rywalizacji o stanowisko głowy państwa

RPO Adam Bodnar dłużej na stanowisku? Wszystko przez zamieszanie w PiS

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w rozmowie z TOK FM wykluczył swój udział w wyborach prezydenckich, podkreślając, że jest to decyzja ostateczna.

 

Zaznaczył, że ostatnie dwa lata to był czas ciężkiej pracy – „Odwiedziłem 200 miast. To mogło wyglądać jak kampania wyborcza. Ale mnie zależało na rozwiązywaniu konkretnych spraw i problemów. Nawet przypomniałem sobie moje ślubowanie, w którym jest napisane, że będę wykonywał powierzone mi obowiązki z niezwykłą starannością.”

„Zawarłem z obywatelami, parlamentarzystami i współpracownikami pewien kontrakt i zamierzam go wypełnić. Kadencja RPO twa pięć lat i kończy się we wrześniu 2020 r” – stwierdził w wywiadzie. – „Najwyższa staranność i najwyższa sumienność wymagają od Rzecznika takiego postępowania” – dodał.

 

Zapowiedział także, że nie zamierza się ponownie ubiegać się o stanowisko RPO, aby uniknąć zagrożeń związanych z dłuższym pełnieniem jednej funkcji przez tę samą osobę.

Zastrzegł jednak – „Nie wykluczam w przyszłości zaangażowania w służbie publiczną, a tym jest także zostanie politykiem. Jestem jednak przede wszystkim naukowcem”. „Ostatnio udało mi się zdobyć habilitację, więc mogę być naukowcem. Ale nie mogę wykluczać zaangażowania się w służbę publiczną” – powiedział Adam Bodnar.

/j/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Irena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Szacunek ….bardzo madre zachowanie . A propos wyborow ….podam taki przykład….startowalo 6 osob rasy białej i jeden kandydat afroamerykanin ….na urzad Majora miasta Chicago …..i jak można było przypuszczać glosy białych rozlozyly się na 6…..a afroamerykanow wszystkie glosy na jednego ich kandydata ….oczywiście wygral wybory i rzadzil miastem ladnych pare lat…..dlatego zawsze jak slysze ilu to będzie kandydatow z roznych ugrupowan mam w pamięci te sytuacje…..