Adam Bodnar zachorował na COVID-19

Bodnar: "Jesteśmy cały czas w trakcie prawnego polexitu, który odbywa się krok po kroku"

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przyznał, że zachorował na COVID-19. „Niestety również mnie wirus dosięgnął. Czuję się bardzo dobrze” – poinformował za pośrednictwem Twittera ombudsman.

 

W opublikowanym komunikacie wyznał też, że miał kontakt z zakażoną osobą, po czym poddał się dobrowolnej samoizolacji i przeszedł test na obecność wirusa. Okazało się, że jest on pozytywny. Biuro RPO, mimo choroby Bodnara, dalej pracuje.

Biuro RPO cały czas pracuje, realizuje zadania i postępuje zgodnie z procedurami przygotowanymi na czas pandemii” – podał sam Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

Oficjalnie kadencja Bodnara na stanowisku RPO minęła w dniu 9 września br. W praktyce PiS nie wskazało jednak jego następcy, co sprawiło, że formalnie dalej pozostaje on na stanowisku. Nieoficjalnie mówi się, iż w najbliższym czasie partia rządząca ma zgłosić kandydaturę katolickiego działacza Marka Jurka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Koronawirus w ostatnim czasie przybrał w Polsce niespotykane wcześniej rozmiary. Codziennie notuje się po ponad tysiąc przypadków – tylko wczoraj było ich 1 326.

/nt/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments