Adam Hofman:„Polska polityka jest jak owoc duriana – śmierdzi ale jest pyszna”, „Nie chodzę głosować, bo ja ich znam wszystkich”

Adam Hofman:„Polska polityka jest jak owoc duriana - śmierdzi ale jest pyszna”, „Nie chodzę głosować, bo ja ich znam wszystkich"

Pewności siebie byłemu rzecznikowi PiS nie brakuje. Pytany odpowiada i czyni to z pełnym przekonaniem bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu i pamięci. Adam Hofman, bo o nim tu mowa, twierdzi, że „sytuacja jest rozstrzygnięta” mając na myśli II turę wyborów – czytamy na wp.pl

 

Na poparcie swojej tezy sięga do pamięci i wyławia z niej następujący argument: „Nie było w systemach demokratycznych przykładu, kiedy przy takiej różnicy w pierwszej turze drugą wygrał pretendent”. Ktoś się czuje nieprzekonany? Hofman przygotował się do rozmowy z dziennikarzem RMF FM i kontynuuje: „Mówię o analizach, które są robione na świecie chyba od początku demokracji i o mechanizmie psychologicznym, który jest silniejszy niż matematyka”.

Aby po rozmowie nie pozostało wrażenie jednostronności komentarza były polityk stwierdził: „Rafał Trzaskowski wykonał niezwykle ciężką pracę i może już w tej chwili czuć się zwycięski. – Trzaskowski już wygrał. Odbił się od poziomu 4 proc., zrobił drugą turę, zbudował podwaliny pod zwycięstwo w przyszłości”.

 

A co jeśli chodzi o Roberta Biedronia? „Robert Biedroń jest cienki. Nie ma warsztatu politycznego. Do polityki wniósł tylko to, że jest gejem”.

Dalej Hofman poświęcił kilka słów także Szymonowi Hołowni: „Sukces Hołowni jest iluzoryczny. Utrzymanie ludzi i zasobów przez trzy lata, do następnych wyborów jest niemożliwe”.

Zdanie o sobie: „Nie chodzę głosować, bo ja ich znam wszystkich. Żona głosuje, a ja nie”.

Jeszcze dwie uwagi natury ogólnej: „Kampania jest brudna, będzie brudna, zawsze była brudna. Jest po prostu normalna”.

„Polska polityka jest jak owoc duriana – śmierdzi ale jest pyszna”

Może się podobać lub nie, przynajmniej jest kolorowo.

 

/as/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirandaObserwatorgreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Polska polityka jest jak owoc duriana – śmierdzi (rządzący i skrajności) ale jest pyszna (opozycja bez skrajności). No może z tym pyszna to sporo przesadził, a tak naprawdę, to czy RMF FM już nie ma z kim rozmawiać ?

Obserwator
Obserwator

Facet, który przez lata wraz ze swoim pryncypałem doprowadził do tego że faktycznie polityka śmierdzi potrafi teraz pouczać innych- niebywała bezczelność!

Miranda
Miranda

sam przyczynił się do tego „zapachu inaczej „. a teraz umywa ręce ?!