Adam Niedzielski ujawnia: trzecia fala epidemii już tu jest!

Adam Niedzielski ujawnia: trzecia fala epidemii już tu jest!

Dzisiejsze wyniki pokazują duże przyrosty zachorowań, powiedział minister zdrowia. 8500 zachorowań to o 200 mniej niż wczoraj, ale w stosunku do zeszłego tygodnia to różnica około dwóch tysięcy. Co oznacza, że trzecia fala już nadeszła.

 

Rząd rozważa zamknięcie granic na południu Polski. Osoby podróżujące transportem publicznym na wjeździe do kraju są obowiązane pokazać negatywne testy. „W tej chwili trwają prace, aby takie rozwiązanie zastosować w ramach transportu prywatnego” – dodał. Granice będą otwarte dla osób z negatywnym wynikiem testu, ale dokładnie zależy to od dynamiki pandemii.

Szczytu trzeciej fali należy się spodziewać na wiosnę: w marcu i kwietniu. „Kluczowe jest tempo rozwijania się pandemii, bo przeszliśmy ze skali kilkaset przypadków więcej…na kilka tysięcy więcej z tygodnia na tydzień”.

 

Co gorsza, w Polsce istnieje już kilka nowych szczepów koronawirusa. Przede wszystkim odmiana brytyjska (ok. 10% wszystkich przypadków), ale też pojawił się jeden przypadek mutacji z RPA. Ten ostatni wariant może przede wszystkim atakować ludzi młodych i powodować znacznie cięższy przebieg choroby.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Niestety, coraz mniej osób wierzy ministrowi, a coraz więcej lekceważy sobie obostrzenia.

/ep/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
20 lutego 2021 14:32

Dupa, a nie pandemia. Naród ma się dostosować a pisowcy na narty jeżdżą. Wszystkich polityków, niezależnie od partii, którzy popierają ten lockdown, powinno się powiesić. Lekarzy i dziennikarzy napędzających spiralę histerii też. Minął rok, a wirus jak był tak jest. A „eksperci” już wieszczą, że pandemii nie pokonamy do wakacji 2022.

Jarek ale ne Kaczynski
Jarek ale ne Kaczynski
25 lutego 2021 00:12
Reply to  Goool

swieta racja