„Afery maseczkowej” ciąg dalszy – sam wiceminister miał potwierdzić ich odbiór?

Wiceminister odpowiedzialny za kontrowersyjne zakupy odchodzi z resortu zdrowia

„Ujawniamy!! Dalszy ciąg „afery maseczkowej”. Jak zamawia się wielomilionowe kontrakty w państwie PiS? Na przysłowiową gębę, bez umowy, bo tak chce Ministerstwo Zdrowia. Łukasz G.- znajomy Ł. Szumowskiego, żąda potwierdzenia, czy materiały zostały odebrane” – napisał na Twitterze poseł KO Zbigniew Konwiński.

 

Chodzi o sprawę, którą opisywaliśmy ostatnio w artykule „Ponad miesiąc zajęło Ministerstwu Zdrowia ustalenie, że maski za 5,5 mln zł nie spełniają norm!”.

Konwiński dołączył do swojego wpisu skan maila od Łukasza G. adresowany do wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. Instruktor narciarski, znajomy Szumowskiego, prosi o „odebranie od nas towaru”. Zaznacza także, że „zrobiliśmy na Państwa prośbę transakcję bez umowy z Ministerstwem Zdrowia”!

 

„Sam minister ma potwierdzić odbiór. Nic dziwnego, że nie ma czasu na nic innego…”; – „Jeśli to prawda… to chyba nawet już dykta odpada…”; – „Z tego wychodzi, że znajomy ministra od początku działał na zlecenie ministerstwa. To zupełnie zmienia postać rzeczy”;

–  „A min. Szumowski dalej swoje: „oszukali nas”, „to nie nasza wina”. Państwo wg PiS”; – „Gdzie jest prokuratura, gdzie jest Ziobro – pytanie retoryczne” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JoAnnaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Za robienie dobra nie wsadzają?

JoAnna
JoAnna

Matematyka;
1 maseczka chirurgiczna za 0,69 eurocentów brutto czyli niecałe 3 grosze polskie czyli 0,03 złotego polskiego.
20000 maseczek za 600 zł.