Agata Duda spotkała się z młodzieżą… w Paryżu – „Szkoda, że w Polsce boi się spotykać z nauczycielami”

Po Paryżu - czas na Tokio, czyli Agata Duda wojażuje po świecie

O pobycie żony Andrzeja Dudy w Paryżu informuje na Twitterze Kancelaria Prezydenta. W stolicy Francji Agata Kornhauser-Duda wizytowała Szkołę Polską im. Adama Mickiewicza, a w ambasadzie RP w Paryżu wręczyła dyplomy maturalne absolwentom Sekcji Polskich we Francji.

Tweety opatrzone są wieloma zdjęciami żony prezydenta. Jak z kolei napisano na stronie internetowej Agata Duda uczestniczyła również w lekcji języka polskiego. – „Rozmawiała z młodzieżą o Polsce, literaturze i poetyckich wyobrażeniach, a podstawę rozważań stanowiły fragmenty „Pana Tadeusza” – czytamy na stronie prezydent.pl.

– „Kampania czas start! I zaczynamy zaklinanie rzeczywistości i robienie z małżonki najlepszej i najbardziej aktywnej pierwszej damy w historii Polski”; – „Co, na zakupy trzeba było jechać? Jak Gierkowa?”; – „O łał, we francuskich szkołach potrafi się pojawić, a w polskich nie bardzo”; – „Szkoda, że w Polsce boi się spotykać z nauczycielami” – komentowali internauci.

Trudno nie zgodzić się z tymi ostatnimi opiniami. Żona prezydenta znajduje czas na spotkania z młodzieżą i pedagogami za granicą, ale w kraju jest z tym zdecydowanie gorzej. Pisaliśmy o tym w artykule „Agata Duda pochwaliła nauczycieli… ale tylko polonijnych. Nasi muszą sobie radzić bez jej wsparcia”.

bt

Źródło: prezydent.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o