Agata Kornhauser-Duda kandydatką PiS w kolejnych wyborach prezydenckich?

Janina Ochojska krótkim wpisem obnaża hipokryzję Pierwszej Damy

Andrzej Duda cieszy się rekordowo największym zaufaniem Polaków – pokazują najnowsze badania IBRIS zrobione dla Onetu. Co więcej, społeczne poparcie dla urzędującego prezydenta cały czas rośnie. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie rozpoczął on drugą i zarazem ostatnią kadencję w roli pierwszej osoby w państwie.

 

Mimo tak sprzyjających dla PiS okoliczności partia Kaczyńskiego rozpoczęła poszukiwania następcy Dudy. Według Super Expressu „najmocniejszymi kandydaturami wewnątrz PiS są obecny premier Mateusz Morawiecki i jego poprzedniczka Beata Szydło”. Wspominana dwójka kandydatów, zdaniem informatorów dziennika, może zostać wzbogacona o nazwisko Agaty Kornhauser-Dudy.

Uchodzący za bardzo dobrze poinformowanego w wewnętrznych sprawach PiS europoseł Ryszard Czarnecki twierdzi, że kandydatura aktualnej pierwszej damy jest możliwa do wyobrażenia. Co więcej, jego zdaniem, żona Andrzeja Dudy ”udowodniła podczas wieczoru wyborczego, że posiada zdolności polityczne” – czytamy na wp.pl.

 

Inny, „wysoko postawiony” polityk PiS twierdzi z kolei, że „pierwsza dama byłaby w stanie wygrać z każdym kandydatem wystawionym przez partie opozycyjne”. Ile jest prawdy w tych spekulacjach a na ile mają one odwrócić uwagę opinii społecznej od bieżących problemów rządzących,  czas pokaże.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zanim oddamy  nasze głosy w kolejnych wyborach prezydenckich, wcześniej spróbujemy zastopować PiS w wyborach parlamentarnych 2023 roku.

/as/

Źródła:wp.pl, se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AntyKler
AntyKler
8 września 2020 13:39

A może Marszałek Sasin?
Obydwoje reprezentują podobny poziom. Czekam na debatę

Irena
Irena
8 września 2020 15:03

No i będą tak na zmiane…….dudus …agatka……agatka …..dudus…….i od nowa !!!

Agnieszka
Agnieszka
8 września 2020 18:07

Zenada. Agata niech lepiej przystosuje sie do powrotu do szkoly.

Marek
Marek
8 września 2020 19:00

Niezły sposób na przekręt i ominięcie limitu 2 kadencji. Przecież wiadomo, że w tej hipotetycznej sytuacji dudowa będzie tylko niewolnicą zależną od męża, jak to w prawdziwej tradycyjnej katolickiej rodzinie. Będą więc to faktycznie dodatkowe 2 kadencje adriana. Kpina. Na szczęście to praktycznie tylko plotka i raczej za pięć lat albo z Polski pozostaną zgliszcza i pis ze swoimi wyznawcami skończą tam gdzie ich miejsce, albo będzie to dyktatura jak u łukaszenki i nikt nie będzie się bawił w takie przekręty, tylko nominują kogo chcą niezależnie od jakiegokolwiek prawa, nie wyłączając tego, które sami wcześniej uchwalą.

Tomas
Tomas
9 września 2020 03:14

no i całkiem możliwe, że wystawią tą mumię, taki ktoś bez własnego zdania sprawdza się najbardziej w tym obozie, bo wiadomo, że dzisiejszy urząd prezydencki to tylko proforma, tu rządzi tylko prezes Kaczyński i ojciec Dyrektor 😀

Agnieszka
Agnieszka
9 września 2020 18:08

To paskudne babsko nadaje sie jedynie na pania domu, u siebie!!!!!