Agent „Tomek” wreszcie usłyszał zarzuty, m.in. przywłaszczenia 10 mln zł

Mariusz Kamiński i prokuratura kontratakują ws. zeznań agenta Tomka

Sześć zarzutów usłyszał były poseł PiS agent Tomek. – „Dotyczą one m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 milionów złotych oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów, a także przestępstwa prania pieniędzy w kwocie 2 mln zł” – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń.

 

Zarzuty dla Tomasza K. mają związek z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które w Olsztynie i kilku innych gminach regionu prowadziło środowiskowe domy pomocy. Opisywaliśmy jego „dokonania” w artykule „Agent „Tomek” pomagał seniorom, kupując iPady i bikini”.

W czerwcu ta sama prokuratura przedstawiła 12 zarzutów żonie agenta „Tomka” Katarzynie K., m.in. kierowania grupą przestępczą, przywłaszczenia blisko 33 mln złotych, oszustwa przy dotacjach w kwocie 71 mln złotych oraz podrabiania dokumentów.

 

Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper działało w Olsztynie i regionie od 2010 roku.  Prowadziło domy pomocy dla osób starszych i chorych, na które otrzymywało dotacje od samorządów. Okazało się, że za te samorządowe pieniądze z dotacji kupowano seniorom wspomniane iPady, ale także luksusową bieliznę, markowe perfumy, odzież narciarską, a także…  elektryczną deskorolkę i dron.

Władze Olsztyna zapowiedziały, że będą się domagały zwrotu tych pieniędzy od agenta Tomka.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BArtantyuzurpatorDorotasmętekChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Fachowa siła. Były agent i w dodatku zna sie na pieniądzach. Banaś mógłby go zatrudnić w swoim hoteliku. Oczywiście, po uprzednim ułaskawieniu (przed rozprawą) przez Dudusia (czy jak mu tam?) 🙂

smętek
smętek

Jeszcze wszystko przed nami. Pożywiom uwidiem, kak gawarit Russkie towariszczi.

Dorota
Dorota

A kto w Olsztynie go promował? Pani poseł Arent z PIS.

antyuzurpator
antyuzurpator

Nooo, to będzie odsiadka, tak z dziesięć lat.
Chwila, mówicie że był w pisie? W dodatku nazwisko zaczyna się od „kacz”? A to przepraszam, będzie tylko ustna nagana bez wpisania do akt.

BArt
BArt

Też obstawiam, że nic mu nie zrobią. Ale swoje zdanie o gościu mam – złodziej ze skłonnościami do rozbojów, w dodataku żałosny żigolak do wynajęcia.