Agnieszka Holland na wojnie z Ordo Iuris!

Wybitna reżyserka czuje się dowartościowana zainteresowaniem zbawcy narodu

Ordo Iuris, grupa znana z ultrakatolickich poglądów, zalazła za skórę wielu osobom. Teraz do grona jej zdeklarowanych przeciwników dołączyła Agnieszka Holland. Reżyserka w marcu przyznała, iż pomysł katolickich aktywistów Ordo Iuris dot. tworzenia „stref wolnych od LGBT” jest „faszystowski”.

 

Jest to organizacja niebywale niebezpieczna i niebywale skuteczna, i strasznie mąci ludziom w głowach, bo pod hasłami rodziny, dziecka, dobra dzieci i wolności, wprowadza faszystowskie ustawy” – oceniła kilka miesięcy temu artystka.

Po czterech miesiącach grupa Ordo Iuris postanowiła działać przeciwko Holland. Prawica złożyła pozew przeciwko reżyserce i posłance Annie Marii Żukowskiej. „Publicznie pomawiały one Instytut, przypisując mu działalność o charakterze ‚faszystowskim’. W ocenie Ordo Iuris stygmatyzujący język stosowany przez celebrytów i aktywistów lewicy nie tylko narusza renomę Instytutu, ale prowadzi do propagowania nienawiści i napięć społecznych” – twierdzi skrajna organizacja.

Sprawę skomentowała już główna zainteresowana, Holland, która uważa, że katoliccy aktywiści nie przypadkowo zainterweniowali dopiero teraz. „Prawdopodobnie ich strategia jest związana z czasem wyborów prezydenckich, bo Ordo Iuris zbliża się do formacji, która teraz sprawuje władzę” – przyznała reżyserka. „Wielu członków tej organizacji jest w rządzie czy Sądzie Najwyższym. Zaproponowana przez Ordo Iuris Karta Rodziny, która doprowadza do powstania ‘stref wolnych od ideologii LGBT’, a o której prezydent Duda mówi podczas kampanii, powstała na wzór putinowskich praw”.

 

Twórczyni kultury wyznała też, że sama nie boi się działalności członków Ordo Iuris. „Nie czuję się zastraszona, bo różne rzeczy już widziałam i przeżyłam, tego typu nagonki również” – stwierdziła pamiętająca czasy „socjalizmu” ceniona reżyserka. 

Jestem raczej smutna, bo nienawiść, szczucie i budowanie podziałów społecznych stały się czymś banalnym i, w dodatku, związanym z władzą. Efekty tego będą straszne, już to widzimy– podsumowała Holland.

Reżyserka nie po raz pierwszy stała się celem ataków środowisk skrajnie katolickich. Kilka miesięcy temu oskarżali ją o głoszenie herezji, bo stwierdziła, że chciałaby założyć własny kościół chrześcijański.

Artystka swoimi spostrzeżeniami na temat tych kalumnii podzieliła się wówczas z tygodnikiem „Fakty i Mity”, przyznając, że prawicowy hejt nie robi na niej wrażenia. „Moje deklaracje, w pewnym sensie prowokacyjne, miały służyć otwarciu rozmowy na temat społecznych potrzeb egzystencjalnych i stanu polskiego Kościoła katolickiego. Ale nie liczę na rozmowę z tą naszą kato-faszo-prawicą: to nienawistnicy i ignoranci. Ich komentarzy nie czytuję, szkoda czasu, naprawdę” – oceniła.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
SavonarolaechHipokratesDingleJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Szkoda czasu na tę babę – zaczadzenie ideologiczne. „Własny kościół chrześcijański”… co ty, kobiecino, wiesz o chrześcijaństwie?

Adam
Adam

Zdaje się że więcej od ciebie Marku.

Obserwator
Obserwator

Nie warto cię komentować!

ech
ech

Racja!

Jerzy
Jerzy

No właśnie. Co Ty wiesz o tej zbrodniczej organizacji? O jej historii? O zbrodniarzach nazywanych papieżami, począwszy od pierwszego, kończąc na ostatnim? Pochwal się wiedzą!

Jantar
Jantar

A zwłaszcza o działaniach papieża Aleksandra VI, czyli Rodrigo Borgii i jego zbrodniczej rodzinki.

Hipokrates
Hipokrates

Do Marka! To już aż tak źle……
Czas przejrzeć, albo skorzystać z fachowej pomocy…… No chyba, że to płatne hejtowanie.

Mado
Mado

Pani Agnieszko, pora na film o Ordo Iuris! Tę organizację trzeba koniecznie zdemaskować.

Savonarola
Savonarola

Ona już jest zdemaskowana od czasu jej problemów w Brazyli, skąd musiała się wynosić z podkulonym ogonem. Teraz już trzeba tę wiedzę upowszechnić!

Jantar
Jantar

A ja przypominam, że Ordo Iuris jest częścią brazylijskiej sekty katolickiej, od której odciął się Watykan. Działająca początkowo pod patronatem Watykanu sekta po jakimś czasie została przez Watykan zdelegalizowana jako organizacja katolicka powiązana z kościołem. Ordo Iuris jest jest zagraniczną częścią. Wszystko jest podane na Wikipedii. Do Polski Ordo Iuris przywędrowało zaledwie kilka lat przed przejęciem władzy przez PiS. Zapewne mieli bardzo duży udział w tym przejęciu władzy, dlatego jej członkowie są obecnie w rządzie i próbują wprowadzać takie fundamentalistyczne ustawy. Cały czas także wspierają naszą prawicę i polski kościół, który kategorycznie sprzeciwia się Watykanowi. Przypominam tu, że niektórzy polscy… Czytaj więcej »

Dingle
Dingle

Kiedyś kiedyś jak trwała miłość grzyba toruńskiego z różnymi „wielkimi” Polakami w Ameryce Południowej ta idea została sprzedana polskim katabasom. Proszę prześledzić extremistyczne organizacje polonijne na tamtym kontynencie