Akademia Zamojska będzie szkoliła „elity państwowe i narodowe”, oczywiście w wersji PiS

Akademia Zamojska będzie szkoliła „elity państwowe i narodowe”, oczywiście w wersji PiS

Profesor Paweł Skrzydlewski, doradca Przemysława Czarnka, jakiś czas temu zasłynął swoimi publicznymi dywagacjami o „gruntowaniu cnót niewieścich”.

Teraz w nagrodę,pewnie za te właśnie cnoty, naukowiec odebrał od ministra edukacji status szkoły wyższej, której rektorem został. Chodzi o postulowaną przez PiS i Kukiz’15 Akademię Zamojską.

Szkoła powstała w wyniku transformacji Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica – w tej placówce można było studiować m.in. angielski i informatykę. Jej następczyni, Akademia, będzie z kolei szkoliła „elity państwowe i narodowe”. Przedstawiciele narodowo-katolickich elit będą też chronić naszej ojczyzny przed… „atakami na tożsamość kulturową i cywilizacyjną Polek i Polaków” (sic!).

Przeciwnikiem utworzenia Akademii jest były rektor UP im. Szymona Szymonowica. Profesorowi Andrzejowi Samborskiemu nie podoba się to, że przejmie ona majątek uczelni oraz pozbędzie się dotychczasowych pracowników naukowych.

Krytykami tego rozwiązania jest są też przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk. Uznali oni, że działania Akademii są „sprzeczne z Konstytucją” i „wolnością nauki”.

Samborski, w rozmowie z „Wyborczą”, nie kryje rozżalenia takim rozwojem sytuacji. „Miałem pomysł, by dochodzić do wartości akademickich ewolucyjnie. A serwuje się nam ruch typowo polityczny, bez konsultowania się z nami. Chodzi o przejęcie uczelni, jej majątku, ok. 700 studentów, którzy automatycznie staną się studentami Akademii Zamojskiej” – powiedział naukowiec.

Cóż, za inicjatywę można dziękować posłom PiS, Kukiz’15 oraz Czarnkowi. Największe podziękowania należą się przy tym Jarosławowi Sachajce – obecny parlamentarzysta postulat utworzenia Akademii miał w programie wyborczym.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
15 września 2021 10:37

a ja się zastanawiam czy znajda się chętni młodzi ludzie aby robić im wodę z mózgu? Tych uczelni co to kształcą „narodowo-katolickie elity” już trochę jest, a powstają ciągle nowe np Collegium Intermarium powołana przez ordo iuris czy Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości co to powołał Z Ziobro i trzeba pamiętać o Rydzykowej WSKSiM. Konkurencja będzie ostra, kto bardziej narodowy a kto bardziej katolicki.

Zwinka
Zwinka
16 września 2021 18:22
Reply to  Marek

Znajdą się. Zawsze się znajdują. Bez przydupasów żadna dyktatura nie mogłaby się utrzymać.

Wiesław
Wiesław
15 września 2021 11:43

Doświadczając na co dzień poziomu intelektualnego elity pisowskiej uważam,że właściwsze było by reaktywowanie Akademii Smorgońskiej. Co zacz, można sprawdzić w Wikipedii.

Gucio
Gucio
15 września 2021 13:38

Kolejne pisowskie gówno do dojenia pieniędzy podatników….