Akcja Demokracja: KRS zamieniła się w Komitet Rozbiórki Sądownictwa (film)

Akcja Demokracja: KRS zamieniła się w Komitet Rozbiórki Sądownictwa (film)

Działacze Akcji Demokracji zorganizowali przed siedzibą Krajowej Rady Sądownictwa happening, podczas którego protestowali przeciwko zmianom wprowadzanym przez PiS w tej instytucji. Aktywiści przebrani byli za ekipę rozbiórkową.

„Politycy PiS na naszych oczach przekształcają KRS w podporządkowany politykom Komitet Rozbiórki Sądownictwa, stworzony przez polityków obozu rządzącego na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, prezydentem RP Andrzejem Dudą i ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą. W Polsce już nie ma Krajowej Rady Sądownictwa – zamieniła się w Komitet Rozbiórki Sądownictwa” – mówiła Weronika Paszewska z Akcji Demokracji.

Uczestnicy protestu przynieśli ze sobą portrety polityków rządzącego obozu, przyozdobione wieńcami laurowymi. Pojawiły się wizerunki Kaczyńskiego, Dudy i Ziobry.

Działacze Akcji Demokracja odsłonili tablicę z nazwą: Komitet Rozbiórki Sądownictwa. Czerwoną wstęgę przeciął aktywista stowarzyszenia, mający na twarzy maskę przedstawiającą ministra sprawiedliwości.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o