Akcja wysyłania pocztówek z poparciem do prof. Małgorzaty Gersdorf

I Prezes SN uważa, że pisowska ustawa represjonująca sędziów doprowadzi do opuszczenia UE przez Polskę

– „Napisz do Pierwszej Prezes SN” – to akcja społeczna, którą zainicjowali sędziowie z Krakowa, do której włączyli się prawnicy – ale nie tylko oni – z innych części kraju. Wysyłają pocztówki do prof. Małgorzaty Gersdorf. – „W ten sposób chcemy ją symbolicznie wesprzeć i pokazać, że tak, jak ona nie odpuszcza – tak i my nie odpuścimy. Pocztówki są symbolem, ślemy je zarówno z miejsc pracy, jak z wakacji, o ile ktoś na nich przebywa” – powiedział onet.pl sędzia Waldemar Żurek.

Żurek dodał, że dla każdego prawnika w Polsce powinno być oczywiste, że prof. Gersdorf jest I Prezes SN do końca kadencji, czyli do 2020 roku. – „Każdy, kto twierdzi inaczej, jest albo osobą niedouczoną, nieznającą własnej Konstytucji, albo po prostu chce pochlebić obecnej władzy oraz się jej przysłużyć. A nasza akcja „pocztówkowa” ma znów postawić sprawy we właściwym świetle – Konstytucja jest nadrzędna wobec ustaw. Tu nie ma żadnego pola do interpretacji czy innych prawniczych „wygibasów”, które próbuje uprawiać obecna władza” – stwierdził sędzia Żurek.

W wysyłanie pocztówek do I Prezes SN włączyła się także Akcja Demokracja. – „To jest ogromnie ważny symbol tego, co myśli znaczna część społeczeństwa. I nie wolno ulegać myślom, że to nic nie da. Nieprawda, każdy potrzebuje wsparcia, a jeśli – jak prof. Gersdorf – staje się naprzeciw całej niemal machiny państwowej, to wsparcie jest tym bardziej niezbędne, by miała siłę i trwała na stanowisku, które do 2020 roku gwarantuje jej Konstytucja” – powiedziała onet.pl Weronika Paszewska z Akcji.

Pocztówkę do prof. Małgorzaty Gersdorf można wysłać na adres Sądu Najwyższego: pl. Krasińskich 2/4/6, 00-001 Warszawa.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GerardGrzegorzMariolaAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Zapraszamy na światełko pod SN o godzinie 21.00 Pomóż zachować trójpodział władzy!

Mariola
Mariola

Zaraz wysyłam pocztówkę.

Grzegorz
Grzegorz

Super. Zarobi poczta,z vatu będzie miał pis więcej na kupowanie głosów.

Gerard
Gerard

Dobrze, że u mnie zarobi irlandzka poczta 🙂