Aktywiści przyozdobili kilka warszawskich pomników tęczowymi flagami LGBT. Kaleta pisze do prokuratury, premier potępia wandalizm w internecie

pomnika znieważyć nie można, bo pomnik to kawałek kamienia

Grupa aktywistów LGBT przyozdobiła kilka pomników w stolicy tęczowymi flagami. Materiały te trafiły na pomniki Jezusa, Mikołaja Kopernika oraz Wincentego Witosa. Tęczowe emblematy rozszerzono też o krótką odezwę programowo-ideową.

 

Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią, tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić, nigdy więcej nie błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich” – napisano na pozostawionych na miejscu kartkach.

Głos w sprawie zabrał już premier Morawiecki, który potępił te akty „wandalizmu”. „Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!” – rozpoczął swój wpis szef prawicowego rządu.

 

Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna” – dodał chwilę później.

 


Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji (sic!)”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

„(…) Tego rodzaju akty wandalizmu, jakie obserwowaliśmy wczoraj w Warszawie, nie prowadzą do niczego dobrego, i mają jeden cel – jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo. Nie pozwolę na to!” – grzmiał oburzony.

Sebastian Kaleta (PiS) poinformował już o złożeniu do prokuratury zawiadomienia w tej sprawie – wsparł go w tym prezes stowarzyszenia Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Jaka kara może spotkać tych „wandali” i „bluźnierców”? Dożywocie?

/nt/

Źródła: interia.pl, onet.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekShaqAleksanderAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Granice tolerancji zostały zakreślone.Przypomnę:”to nie ludzie,to ideJeżeli komuś,,nawet pokedynczemu człowiekowi rzekomo prazydent kraju odmawia człowieczeństwa to dalej jest już tylko ściana.

Aleksander
Aleksander

Ale wandali w składzie swojego rządu toleruje.

smętek
smętek

„Wszystkie zwierzęta są równe ale…….”. G. Orwell „Folwark zwierzęcy”.

Shaq
Shaq

Ja w powieszeniu flagi żadnego wandalizmu nie widzę. Widzę go w siłowym umieszczaniu pomnika Lecha Kaczyńskiego i schodków na cześć katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego.