Aktywistki uniewinnione! Tęcza nie obraża!

Aktywistki uniewinnione! Tęcza nie obraża!

Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy aktywistki, oskarżone o obrazę uczuć religijnych poprzez umieszczenie przy kościele plakatów przedstawiających Matkę Boską w tęczowej aureoli. Wyrok został przyjęty entuzjastycznie przez osoby wspierające aktywistki.

 

Sąd musiał przypominać sens nauki Kościoła, uzasadniając, że „w katechizmie Kościoła katolickiego nie znajduje się zapis wykluczający osoby nieheteronormatywne. Znajduje się tam miłość, wzajemny szacunek i zrozumienie”.

Celem działania aktywistek: Joanny Gzyry-Iskandar, Anny Prus i Elżbiety Podleśnej było udzielenie wsparcia osobom LGBT. Owszem, była to dość kontrowersyjna forma wypowiedzi – tłumaczył sąd – ale szerokie zainteresowanie sprawą i samym procesem już jest odpowiedzią na pytanie o potrzebę takiej dyskusji.

 

Jestem wściekły, że w 2021 roku, w sercu Europy, dopiero sąd musiał stwierdzić, że tęcza nie obraza. Polska naprawdę może być innym, lepszym domem, a nie piekłem dla wielu. Zmieńmy to cholerne dziadostwo” – skomentował wyrok na Twitterze Robert Biedroń.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Miłość i szacunek dla drugiego człowieka muszą być wymienione dopiero w wyroku sądowym. „Sąd przypomniał, o co chodzi w nauce Kościoła. Warto, by przedstawiciele Kościoła katolickiego posłuchali” – dodała wicemarszałkini Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka.

/ep/

Źródło: onet.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
3 marca 2021 06:56

Załóżmy, że wierzę iż Krasnal Hałabała jest panem stworzenia. Wieszam wszędzie obrazy jego mamy. Ktoś zaczyna na nich domalowywać chmurki. Naprawdę mam z tym iść do sądu?