Aktywność Donalda Tuska na twitterze niepokoi PiS

Donald Tusk: jestem „gastarbeiterem” w Brukseli, lecz nie jest to moja meta…

Na twitterze huczy od domysłów, bo były premier RP, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nagle zaczął się wypowiadać na temat wewnętrznych spraw Polski.

W środę krytycznie odniósł się do słów premier Beaty Szydło, które padły w Oświęcimiu, a zaraz nazajutrz w czwartek, złożył życzenia urodzinowe Maciejowi Laskowi, byłemu przewodniczącemu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który zajmował się katastrofą smoleńską. Internauci pytają: czy to kolejny znak, że były premier chce włączyć się w polską politykę? Z komentarzy strony PiS – owskiej przebija wyraźny niepokój.

Jak przypomina „Fakt”, dr Maciej Lasek dla obecnie rządzących, jest postacią co najmniej kontrowersyjną. Dla wielu wyborców PiS jest tym, który za wszelką chciał „zamieść pod dywan prawdę o tragedii smoleńskiej”. Lasek jako były członek komisji Jerzego Millera i szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, wyjaśniał przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Jego tezy stały w jawnej sprzeczności z teorią Macierewicza i jego zespołu ekspertów. Wówczas Politycy PiS zespół Laska nazywali „zespołem propagandy” opłacanym za publiczne pieniądze.

„W 50-te urodziny Macieja Laska gratulacje i wyrazy najwyższego uznania za odwagę i wytrwałość w obronie prawdy” – napisał Tusk na twitterze.

Tym sposobem były premier spowodował spekulacje na temat jego intencji i zamiaru angażowania się w politykę krajową. „Ciągnie wilka do lasu. Stąd wrzutki o „propolskich propozycjach” w Brukseli i regularne (coraz częstsze) komentowanie polskiej polityki. Ciekawe” – napisał publicysta portalu wPolityce.pl Marcin Fijołek.
(Źródło: Fakt)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Aktywność Donalda Tuska na twitterze niepokoi PiS"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar

Co do wyborców PiS to jak dla mnie, reprezentują niezwykle ciekawą formację przede wszystkim psychologiczną i namawiałbym badaczy do solidnych studiów w tym zakresie. Dziesiątki już kompromitacji, fałszerstw, jawnych bzdur komisji Maciarewicza, począwszy od głoszonych z całym przekonaniem tezy o 3 ocalałych uczestnikach rejsu, poprzez sztuczne mgły, sensacyjne zdjęcia, blaszaki bez okien , bomby termobaryczne i ostatnie bezczelne już sfałszowanie raportu WAT – i nadal „nie znamy prawdy o Smoleńsku”, a raport komisji Laska to „zamiatanie pod dywan”? Fakt, trzeba wyłączyć racjonalne myślenie i traktować Maciarewicza jak kapłana prawdy objawionej, by nadal znajdować się w tej sekcie.

Obserwator

Piusiory, możecie zacząć się bać!

Zgredzinka

Wątpię.
Tusk byłby idiotą gdyby na stare lata zamyślał jeszcze o użeraniu się z tą oszalałą bandą !!!

Baśka

Właźcie pod dywan bo będziecie za te szachrajstwa wymiecieni

Wiśnia

Gebels nie powstydziłby się swoich następców pisdzielców jeżeli chodzi o propagandę.

invictus

Zaglądając na karty historii, łatwo znajdziemy wzorce postępowania pis_uarii. Przyklady w hiszpańskiej falandze i włoskim faszyźmie, niestety. A miny dudy jako żywo przypominają miny i nadęcie duce.