Ale ten Trybunał Konstytucyjny kręci …

Wysoki Trybunał

Prawo mówi wyraźnie.

Zgodnie z art.190.2 Konstytucji, „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

Tymczasem czekamy od 22 października na publikację orzeczenia TK, mówiącego, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

I już wiemy, dlaczego wciąż jeszcze rząd nie ogłosił oficjalnie tego orzeczenia.

To nie dlatego, że tysiące Polek wyszło na ulice. Nie dlatego, że przestraszył się reakcji znacznej części obywateli. Nie dlatego, że PiS wpadł we własną pułapkę i nie wie, jak z niej wyjść,ale…

Jak właśnie poinformowało biuro prasowe TK, to wina sędziów trybunału, albowiem „Pisemne uzasadnienia zdań odrębnych zgłoszonych do uzasadnienia wyroku z dnia 22 października 2020 r. do dzisiaj nie wpłynęły jeszcze od wszystkich sędziów, którzy takie zdania odrębne zgłosili”.

Tak! To ci sędziowie wszystkiemu winni! Bo leniwi, niedbali…

Rzeczywiście?

Całkowicie podpisuję się pod słowami jednego z internautów, dla którego sprawa jest jasna. „Proszę mi wybaczyć ale to jest …. ściema. Bezduszni sędziowie TK, powolni Kaczyńskiemu, narobili swoim wyrokiem bałaganu i teraz chowają się za uzasadnieniem. Cisną mi się na usta brzydkie słowa pod ich adresem. Powiem tylko jedno – sędzia, który nie przewiduje skutków swojego wyroku jest bezmyślnym. Tyle”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
22 stycznia 2021 09:24

Skoro nie napisali uzasadnienia tzn. nie wywiązali się z obowiązku świadczenia pracy. Zabrać im uposażenie to od razu znajdą czas na napisanie uzasadnienia .Jak widać JEDNĄ KASTĘ zastąpiono SWOJĄ KASTĄ która robi co im się podoba

daroo
daroo
22 stycznia 2021 11:15
Reply to  erwinek
Chyba nie zalapałeś. to jest nagonka na sędziów którzy nie popirali zmiany 
Marek
Marek
22 stycznia 2021 11:41

Wyczytałem w internecie wspaniałe, wielowymiarowe i zabawne określenie, które tutaj przytoczę: to jest pod każdym względem trybunał prostytucyjny i tyle.

Marek
Marek
23 stycznia 2021 09:15

A moze obawiają sie reakcji Trybunalu Unii ?