Alert dla rządu!

„Mimika twarzy „zbawcy narodu” warta zobaczenia”, czyli co się działo podczas przerwy w obradach Sejmu

„Zastąpcie posłuszeństwo wobec autokraty Kaczyńskiego własnym sumieniem i odpowiedzialnością”.

Co jakiś czas większość obywateli dostaje telefoniczny alert, dotyczący „kolejnych zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem”. Zasady te obejmują kolejne stopnie ograniczania wolności indywidualnej.

 

I zapewne tak powinno być w czasie epidemii – tyle, że alerty te byłyby bardziej zrozumiałe i skuteczne, gdyby obywatele mieli zaufanie do rządu, a rząd wiarygodność wśród obywateli. Tak zwane „bezpieczeństwo obywateli” często jest przykrywką dla samowoli autorytarnej władzy.

Kilka dni temu, troszcząc się o pracodawców i pracowników (choć troska ta w porównaniu z innymi krajami jest raczej pozorna), władza wrzuciła do ustawy artykuły dotyczące… korespondencyjnych wyborów i tak kuriozalne zalecenia, jak dekomunizacja Rady Dialogu Społecznego. Wszystko nad ranem, niespodziewanie, bez konsultacji, po tchórzowsku.

Po Polsce krążą kreatywne, głęboko zaniżone statystyki dotyczące zachorowań i śmierci z powodu koronawirusa. I tak zapewne będzie do 10 maja.

Premier rządu jest również kreatywny, zwłaszcza w czarnej propagandzie dotyczącej Unii Europejskiej. To przecież nie Unia ma nas zbawić, ale Kaczyński! Prezes tymczasem szykuje się do kolejnych lat autorytarnych rządów. Ponieważ zarządza symbolami i mitami, a nie żywymi ludźmi, epidemia go nie interesuje (symbole nie chorują).

 

Nic więc dziwnego, że większość z nas ma ochotę napisać alert dla rządu: „Uważajcie! To zbrodnia wykorzystywać epidemię do politycznych celów”, „Zastąpcie posłuszeństwo wobec autokraty Kaczyńskiego własnym sumieniem i odpowiedzialnością”, „Odwołacie wybory, chrońcie Konstytucję, bądźcie skuteczni, ale i praworządni”, „Prezydencie Dudo, wiemy, że jesteś pozbawiony honoru, ale może masz choć odrobinę wstydu i nie chcesz zostać białoruskim prezydentem z „99% poparciem” akolitów twojego bosa”….

Alerty można pisać, póki władza nie wykorzystuje jeszcze wojsk (obrony terytorialnej) do tłumienia krytyki. I pisać trzeba, bo inaczej pozostanie nam zamknięta w domach bezsilność.

Magdalena Środa
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MareksmętekZbyszekGekonמְנֵא Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Za komentarz niech posłuży tekst, jaki chodzi po komunikatorach w necie i który niedawno dostałam: „Na Messenger wysyłają:Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2020r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma… Czytaj więcej »

מְנֵא
מְנֵא

Jestem naprawdę zdruzgotany tym zbrodniczym planem i pytam wobec tego, czy Szanowna Pani powiadomiła o nim chociażby posłów opozycji demokratycznej, na przykład Szczerbę, czy Nitrasa (prokuratury nie biorę pod uwagę, bo jest pod butem Ziobry), lub sędziów niezłomnych, takich, jak Tuleya, Łączewski, czy Juszczyszyn. To odważni ludzie i na pewno bez strachu przed odwetem kaczystów upowszechnią tę ważną informację wśród społeczeństwa. Brak działań w przypadku wiedzy o planowanym przestępstwie (a to, co według Szanownej Pani planuje PiS jest przecież klasycznym przestępstwem na narodzie polskim), spowoduje, że również i Szanowna Pani będzie współodpowiedzialna za przyszłą tragedię rodaków. Ten apel, który Szanowna… Czytaj więcej »

Gekon
Gekon

A czapeczka aluminiowa jest? XD

smętek
smętek

Szanowna Pani, niezależnie od ich ustaleń nieopanowany wirus będzie hasał i zabijał. Już teraz, jako przyczynę zgonu wpisuje się „niewydolność układy krążenia”, bo nie robi się badań post mortem, ale jak ilość zgonów będzie zdecydowanie większa to nie da się już łgać i iść w zaparte, że w Polsce pandemia ledwo się pokazała i znikła.

Zwinka
Zwinka

Polacy dostaną szansę oddać Partii ostatni oddech.

Sylwek
Sylwek

Przeciwnicy pisu jak ładnie umiecie przekręcac fakty to co piszecie to pieknie ułożone kłamstwa i propaganda a gdzie konkrety gdzie dowody czy można kogos oskarżac naprzód. Waszych słowach pełno jadu którymi zatruwacie umysły nieniawiescią.wykorzystujecie sytuacje dla własnych celów.wasza mentalnosc to egoizm.

Marek
Marek

Jak byś chciał obejrzeć propagandę to proponuję obejrzeć programy informacyjne w TVP

smętek
smętek

Dowodami, silnie skrywanymi, dysponuje wyłącznie Kaczyński & co. Nie można oczekiwać, żeby ten „analny gorszy sort” nie starał się dorównać w miłości bliźniego „zwykłemu posłowi”. Dużo jeszcze musimy się nauczyć ale wszystko przed nami.

Zbyszek
Zbyszek

Nie łudzić się. Już Kaczor dobrze ich tam dobral. NIK tam nie ma swojego zdania.

smętek
smętek

Szanowna Pani Profesor, taki akt można kierować do przyzwoitych, odpowiedzialnych ludzi. Cała kamaryla jaka otacza Kaczyńskiego przez niego została ulokowana na rozlicznych urzędach i funkcjach. Nie mając odpowiednich kwalifikacji i wiedzy merytorycznej siedzą tam i wielkimi chochlami wyżerają nasze pieniądze. Sądzi Pani Profesor, że do nich trafi cokolwiek z Pani przekazu?