Ambasada Izraela o antysemickich treściach w TVP Info

Ambasada Izraela o antysemickich treściach w TVP Info
fot. Policja przed ambasadą Izraela w Warszawie

– „Do tej pory wstrzymywaliśmy się z reakcją, ale nie możemy dłużej milczeć. Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim. Antysemickie treści niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim Internecie, jak i mediach, szczególnie w TVP INFO” – napisała Ambasada Izraela w Warszawie w wydanym dziś specjalnym oświadczeniu.

Jako przykład podano jeden z wpisów na Twitterze TVP Info, w którym mowa o łączeniu reakcji Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji w Polsce. – „Trudno o bardziej jaskrawy przykład antysemickiego fake newsa” – napisano w oświadczeniu. W tym kontekście przytoczono słowa szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, który stwierdził, że „w mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie”.

Ambasada Izraela powołuje się w swoim oświadczeniu tylko na jeden wpis, ale przypomnijmy choćby dialog w TVP Info pomiędzy Rafałem Ziemkiewiczem i Marcinem Wolskim. Opisywaliśmy to w artykule „Głupota i antysemityzm szaleją w TVP. Czabański interweniuje”. Wczoraj z kolei w TVP Info Jerzy Targalski przekonywał, że „młodzież żydowska w Izraelu jest wychowywana w nienawiści w zasadzie do całego świata, a w szczególności do Polski”. A to tylko kilka przykładów…

Na zakończenie swojego oświadczenia Ambasada przypomina i zapewnia, że „Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci – niemieckimi nazistowskimi obozami”.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments