Ambasada Izraela o antysemickim wpisie Dudzicza: „To oburzające i bardzo niepokojące”

Ambasada Izraela o antysemickim wpisie Dudzicza: „To oburzające i bardzo niepokojące”

– „Z wielkim smutkiem, niepokojem i oburzeniem przeczytaliśmy w prasie o antysemickim wpisie pana sędziego Jarosława Dudzicza. Wprawdzie wpis ten pochodzi sprzed kilku lat, ale jak wiadomo, sprawa ta jest nadal aktualna” – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu ambasady Izraela. O wpisie Dudzicza więcej w naszym artykule „Podły, parszywy naród” – napisał w sieci sędzia dobrej zmiany o Żydach. Grozi za to 3 lata, lecz chroni go immunitet”.

Dudzicz błyskawicznie zaczął awansować po dojściu PiS do władzy. Ten sędzia Sądu Rejonowego w Słubicach został nominowany przez Ziobrę na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie. Od 2018 r. jest członkiem nowej KRS, powołanej przez posłów PiS i Kukiz’15.

– „Jest dla nas zdumiewające i oburzające, że autorem tego obrzydliwego wpisu jest nie zwykły obywatel, lecz sędzia, autorytet, członek elitarnej Krajowej Rady Sądownictwa. Przy okazji ośmielamy się przypomnieć, że antysemickie wypowiedzi są niezgodne z polskim prawem oraz zwykłym poczuciem przyzwoitości” – napisał rzecznik prasowy ambasady Izraela Michał Sobelman. – „Jest nam smutno, że wpis ten pojawił się właśnie w Polsce – kraju, który przez setki lat był domem narodu żydowskiego i gdzie pamięć o Zagładzie jest nadal żywa. Nasz niepokój budzi również fakt, że w ostatnim czasie nasiliło się używanie haseł antysemickich” – dodał.

Wesprzyj KODUJ24.PL

W oświadczeniu ambasady Izraela wyrażono nadzieję, że „zostaną podjęte w tej sprawie odpowiednie kroki prawne”. Owszem, w sprawie wpisów Dudzicza wszczęte zostało śledztwo, w ramach którego zlecono przeprowadzenie ekspertyz przez biegłych, tyle tylko, że toczy się ono od 2015 r.!

Według onet.pl. sędzia Dudzicz ma być też jednym z uczestników afery hejtowania sędziów, krytykujących pisowskie zmiany w sądownictwie.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o