Ambasador Przyłębski chciał zorganizować debatę z udziałem księdza antysemity

Ambasador Przyłębski chciał zorganizować debatę z udziałem księdza antysemity

Polska ambasada w Berlinie pod „światłym przewodnictwem” Andrzeja Przyłębskiego oraz Instytut Myśli Roberta Schumana zamierzali zorganizować debatę, w której udział mieli wziąć przedstawiciele skrajnie prawicowej partii AfD oraz kontrowersyjny ksiądz Tadeusz Guz. Dyskusja miała przebiegać pod hasłem „Quo vadis Europa. Chrześcijaństwo jako fundament Unii Europejskiej”.

Jednym z gości miał być ks. prof. Tadeusz Guz, który podczas swoich wykładów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim winą za Holocaust obarczył… Żydów. Zarzucał też Żydom dokonywanie mordów rytualnych.

Ambasada RP w Berlinie zaprosiła także posłankę skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) Beatrix von Storch. W Niemczech stała się znana, bo nawoływała do strzelania do wszystkich imigrantów (także dzieci), którzy próbowali się dostać do Europy bez wiz.

Mieszkający w stolicy Niemiec Polacy zaczęli protestować przeciw współorganizowanej przez ambasadę imprezie. Dariusz Pawłoś, rzecznik polskiej ambasady w Berlinie, poinformował na Twitterze, że debata została… przesunięta. – „Z uwagi na trudności organizacyjne oraz z potrzeby udziału bardziej reprezentatywnego grona uczestników impreza zostaje przesunięta na pierwszy kwartał 2020 roku” – napisal Pawłoś.

Nie po raz pierwszy ambasador Przyłębski – prywatnie mąż Julii, odkrycia towarzyskiego prezesa PiS – szokuje opinię publiczną. Na początku roku stwierdził, że „rząd PO w ciągu 8 lat prawie zrujnował kraj”, o czym pisaliśmy w artykule „Andrzej Przyłębski znowu „popłynął”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Hmmm – „przesunął”?……….. Kolejne słówko nowomowy pisowskiej. Zapamiętajmy – „przesunął” = „odwołał”. To samo będzie z „przesuniętym” dokończeniem sesji sejmu. PiS wygra – będzie odwołanie sesji, PiS przegra – będzie stan wyjątkowy. Dlaczego – do ciężkiej cholery, opozycja nie grzmi, że PiS szykuje coś, co wymyślił Hitler – a co nazywało się: „Verordnung zum Schutz von Volk und Staat” – „Ustawa o ochronie narodu i państwa”. Ta straszliwa ustawa w praktyce zawiesiła konstytucję Republiki Weimarskiej i utorowała drogę Hitlerowi do totalnej dyktatury. Proponuję przeczytać, a zrozumiecie, co nas może czekać.