Ambasador USA w Polsce: „Każdy zamach na wolne media w Polsce spotka się z ostrą reakcją Kongresu”

Mosbacher do Mazurek: (..) "Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - będzie skandal?

Ambasador USA Georgette Mosbacher uczestniczyła dziś w Sejmie w obradach zespołu parlamentarnego Polska – Stany Zjednoczone. Poinformowała m.in. o powstaniu specjalnej grupy roboczej, która pracuje nad zniesieniem wiz dla Polaków.

„W Kongresie wielka sympatia dla Polski, ale jest jedna rzecz, która może zepsuć te stosunki to zamach na wolne media. Ostrzegam, bo jestem szczera” – cytował słowa ambasador poseł PO Marcin Święcicki.

W posiedzeniu zespołu uczestniczył także senator PO Tomasz Grodzki, który tak na Twitterze opisywał spotkanie z Mosbacher: – „Ambasador USA ostrzegła z całą stanowczością, że każdy zamach na wolne media w Polsce spotka się z ostrą reakcją Kongresu, który w tej materii jest zjednoczony. To tak ku przestrodze dla rządzących”. – „Ambasador na spotkaniu zespołu parlamentarnego PL-USA ostrzega, że w jednej sprawie nie będzie mogła Polsce pomóc, bo jest pełna zgoda co do tego w Kongresie. To atak na wolność mediów. I pyta, czy w sejmie jest przygotowywana jakaś ustawa w tej sprawie” – relacjonowała z kolei posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Przypomnijmy, że partia rządząca od dłuższego już czasu zapowiada tzw. „repolonizację” czy też „dekoncentrację” wolnych mediów. Pisaliśmy o tym wielokrotnie m.in. w artykule PiS obiecuje, że w odpowiednim czasie weźmie się za niezależne media”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MiriamPolka gorszego sortuMaciek123454321ZbyszekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

To prawdziwy dramat tego kraju, ze wolność demokrację i prawa człowieka, wolne media itp. gwarantować muszą inni- UE, kongres USA, trybunał UE. . 38 milionów Wolaków, z wyjątkiem kilkuset tysięcy świadomych obywateli nie reaguje, nie widzi problemu.

Maciek123454321
Maciek123454321

No nie, Kolego. Tak nie można. To nie „kilkaset tysięcy”, a KILKA MILIONÓW Polaków wywaliło pisiorów z polskich miast. Za rok jeszcze większy tłum wyborców wywali pisiorów na zbity łeb. Cieszmy się, że „choremu człowiekowi Europy” pomagają inni. Za – mam nadzieję – niedługi czas będziemy on za to dziękować. W całej naszej tysiącletniej historii nie mieliśmy tak wspaniałej koniunktury międzynarodowej i tylu prawdziwych przyjaciół Wolnej, Demokratycznej i Obywatelskiej Polski.

Zbyszek
Zbyszek

Czyli trzeba zacząć od repolonizacji USA?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czyli wiz może nie być. Nie cierpię szantażu, ale w tym wypadku mam mieszane uczucia. Łobuzów trzeba traktować ostro, bo inaczej nie zrozumieją.

Miriam
Miriam

Walter wiedział co się święci sprzedając tvn amerykanon.