Ambasador USA w Polsce też krytykuje homofobiczne naklejki Sakiewicza

Pekao i LOT pomogły znieść wizy do USA

– „Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja. Wszyscy jesteśmy równi – napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

Chodzi o dołączenie do „Gazety Polskiej” naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT, o czym pisaliśmy o tym w artykule „Tygodnik Sakiewicza z homofobiczną naklejką – „Jakie to uczucie nawiązywać do spuścizny nazistów?”.

Sądząc po reakcji redaktora naczelnego pisma Tomasza Sakiewicza na tweet ambasador USA, będzie on obstawał przy swoim. Napisał bowiem: – „Wolność oznacza, że ja szanuję Pani poglądy, a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA”.

Przeciw kolportażowi takiej treści naklejek protestują politycy PO, Nowoczesnej, Wiosny, Razem i SLD. Posłanka PO Monika Wielichowska napisała na Twitterze: – „To wielka pogarda dla drugiego człowieka, dyskryminacja i nawoływanie do nienawiści. To homofobia, na którą nie może być przyzwolenia. Co na to premier Mateusz Morawiecki, człowiek roku Gazety Polskiej? Ile pieniędzy ze spółek skarbu państwa zasila Gazetę Polską? Czy kolejnym dodatkiem będzie opaska na ramię?”. A Robert Biedroń skomentował: – „Wlepki „Strefy wolne od LGBT” to oczywisty skandal i nie może pozostać bez odpowiedzi. Jeszcze gorzej, że to wydawnictwo jest w praktyce medium rządowym i utrzymuje się (jeszcze) z rządowych i ministerialnych reklam”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BeataJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

A na fotce? Pan d. przyjaciel Trumpa, któremu podobno Trump obiecał, że Szczerski zostanie zastępcą sekretarza NATO. Ot … takie cacanki.
A ja czytam, co Patrick Shanahan b. sekretarz obrony USA powiedział o cudowenej zabawce Płaszczaka F-35.
F-35 jest „f…ed up” – to jest ostrzej niż spieprzony.

Beata
Beata

A gdzie tolerancja dla tych ludzi , ktorzy nie akceptuja LGBT ?Mowi sie o braku tolerancji z jednej strony. A co z moimi pogladami?Dlaczego zwolennicy LGBT nie szanuja moich poglądów ? Nie mam do nich prawa?