Ambasador w Szwecji chciała cenzurować portal, bo ten skrytykował PiS?

Ambasador w Szwecji chciała cenzurować portal, bo ten skrytykował PiS?

Jeden ze szwedzkich portali opublikował artykuł pt. „Tak wygląda demokracja”.

Dziennikarz krytycznie napisał w nim o prawicowych rządach Polski i Węgier:

Zaledwie kilka miesięcy temu Donald Trump został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla przez Szwedzkich Demokratów. Podjęli inicjatywę razem z podobnie myślącymi partiami, w tym z prawicowymi nacjonalistami na Węgrzech i w Polsce, którzy odnieśli już sukces w niszczeniu demokracji w swoich krajach do tego stopnia, że Freedom House nie klasyfikuje ich już jako pełnoprawnych demokracji” – ocenił.

W sprawie zainterweniowała ambasador Polski w Szwecji – Joanna Hofman. Dyplomatka napisała do redakcji domagając się „poprawienia informacji”.

Rządząca ZP dwukrotnie wygrała wybory, uczciwie i w sposób demokratyczny, i jest daleka od ksenofobii, nietolerancji, rasizmu, czy radykalizmu w jakimkolwiek obszarze polityki. Przywiązanie do tradycyjnych wartości i konserwatyzm nie mają nic wspólnego z nagannymi cechami kojarzonymi z nacjonalizmem. Będziemy bardzo wdzięczni za poprawienie informacji zawartych w artykule” – napisała.

List ambasador szybko zyskał rozgłos wśród szwedzkich polityków i dziennikarzy. Wielu z nich krytykowało zachowanie Hofman, twierdząc, że jest to zwykła próba ingerencji w wolność słowa i wolność wyrażania opinii przez media.

Hofman została też potępiona przez Szwedzki Związek Dziennikarzy.

Jest głęboko niepokojące, że przedstawiciel kraju, sąsiadującej z nami Polski, działa w taki sposób. Taka próba ograniczenia wolności słowa nie powinna mieć miejsca w demokracji i stanowi zagrożenie dla wolności wypowiedzi. To jest niezwykle poważne, to coś, do czego nigdy nie wolno nam się przyzwyczaić” – powiedziała w rozmowie z mediami szefowa szwedzkiej organizacji dziennikarzy.

Do stanowiska organizacji przyłączyła się Europejska Federacja Dziennikarzy.

Joanna Hofman jest ambasadorem od lutego 2020 r.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wrzodzisław
Wrzodzisław
20 stycznia 2021 07:53

Hoffmann, Vogel, Müller, Kanthak, Schäffernacker, Wildstein, Kalkstein, Wassermann – czy ci pisowscy działacze to na pewno Polacy? Bo jakoś tak brzmią jak koledzy mojego dziadka z Wehrmachtu
☆☆☆☆☆
☆☆☆

Nord
Nord
20 stycznia 2021 10:45

No muszę powtórzyć: to nie są ludzie, tylko jaszczury z kosmosu!!!

Dron
Dron
20 stycznia 2021 10:58

Problem Polski bierze się stąd, że niewielka grupka nie wiadomo czego wmówiła sporej rzeszy Polaków, że g…o to rarytas!!!

smętek
smętek
20 stycznia 2021 13:00

To są ludzkie twory mające ciąg na naszą kasę, czego więc po takich odpadach atomowych można się spodziewać.

Jantar
Jantar
20 stycznia 2021 23:28

Taką oto wolność w mediach, z internetem i portalami społecznościowymi włącznie, szykuje nam PiS.