Ameryka wybiera

Obcojęzyczne media o efektach wizyty Dudy w Waszyngtonie

Kto zostanie 45 prezydentem USA – Amerykanie podzieleni jak nigdy dotąd.

Wyborcy Hillary Clinton są przekonani, że tylko ona ma odpowiednie doświadczenie, by rządzić, a ewentualne zwycięstwo Trumpa będzie katastrofą. Dla zwolenników Trumpa jest on pierwszym człowiekiem, który miał odwagę sprzeciwić się tyranii politycznej poprawności. W Stanach Zjednoczonych trwa głosowanie – jak się je czasem określa – w najważniejszych wyborach świata.

„Była już w Białym Domu, razem z mężem. Donald Trump nie ma żadnego doświadczenia” – mówi PAP jeden z wyborców. Jak podkreśla, kandydat Republikanów, wywodzący się z bogatej rodziny, zdobywał majątek, „tworząc swoje firmy i wyzyskując ludzi”. – „Tu nie chodzi o lubienie, tu chodzi o silnego lidera, który potrafi podejmować decyzje, który ma wiedzę, który ma program, więc dla mnie nie było problemu z wyborem. Myślę, że w Nowym Jorku znajdzie się wiele osób, które będą na nią głosowały” – mówi kolejny wyborca Hillary Clinton. – „Wygrana Trumpa „to byłaby katastrofa dla kraju i dla świata”.

„Musimy uszczelnić nasze granice i to jest dla mnie najważniejsza sprawa. Hillary Clinton chce otwartych granic, więc jej nie ufam. A to jest najważniejsza sprawa, jeśli nie ma granic, to nie ma państwa” – mówi jeden ze zwolenników Donalda Trumpa. – „Chcę powstrzymać Demokratów, bo oni zrobili wiele naprawdę okropnych rzeczy, nasz dług wynosi 19 bilionów dolarów. Nie stać nas na powiększanie zadłużenia” – dodaje. Inny wyborca Trumpa uważa, że jest on pierwszym człowiekiem, który miał odwagę sprzeciwić się tyranii politycznej poprawności. „Popieram Donalda Trumpa ponieważ uważam, że ten kraj nie miał przyzwoitego lidera od czasu, kiedy Ronald Reagan opuścił Biały Dom” – podkreśla. – „Potrzebujemy kogoś z zewnątrz, potrzebujemy kogoś dynamicznego jak Donald Trump. Biznesmena, odnoszącego sukcesy, który może rządzić tym krajem jak biznesem” – mówi. Kolejny rozmówca ma nadzieję, że dzięki Trumpowi przybędzie w USA miejsc pracy.
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Nie życz drugiemu co tobie niemiłe, ale aż kusi żeby ci pragmatyczni Amerykanie też mieli swoich Psychopatów i Schizofreników u steru i ciamkających bez umiaru przy korytach wiecznie z fochem Kaczyńskich.