Amerykańskie organizacje żydowskie domagają się zawieszenia wszelkich stosunków z Polską (film)

Amerykańskie organizacje żydowskie domagają się zawieszenia wszelkich stosunków z Polską

Wpływowa amerykańsko-żydowska organizacja charytatywna Ruderman Family Foundation wyprodukowała wideo, w którym Żydzi oskarżają Polskę o ustanowienie prawa, które może spowodować, że trafią do więzienia. Wraz z filmem, rozkręcona została również akcja „Never Deny” – „Nigdy nie zaprzeczaj”. W jej ramach rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją wzywającą Biały Dom do zawieszenia stosunków z Polską, do czasu odrzucenia ustawy o IPN.

Na stronie internetowej neverdeny.org autorzy akcji piszą: „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi”.

Na wideo, które – według informacji Onetu – jest już rozpowszechniane w USA i innych krajach, młodzi amerykańscy Żydzi mówią, że „za to, co za chwilę powiem, mogę pójść do więzienia”, po czym mówią „Polski Holocaust „.

„To bez wątpienia najbardziej agresywny projekt, który powstał na bazie kryzysu polsko-izraelskiego. Trudno nawet skomentować samą skalę półprawd i jawnych nadużyć, pojawiających się w wideo, którego autorzy sugerują polską odpowiedzialność za wymordowanie milionów Żydów na świecie” – czytamy w portalu wp.pl.

/p/

Źródło: Onet.pl/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Plus ujemnyמְנֵאSamochamagdalenaMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gekon
Gekon

Są dwie możliwości: albo tę akcję przygotowali idioci albo prowokatorzy.

Anon33
Anon33

Albo jedno i drugie

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywiście, że prowokatorzy. Na pierwszym miejscu wymieniłbym Patryka Jakiego (to podobno jego „dzieło”)

Obserwator
Obserwator

Chyba chodzi Ci o ustawę IPN-u

Gekon
Gekon

Przeczytaj artykuł.

jurek
jurek

Pan Świrski znalazł bratnie dusze. Jeno ich sprawczość może być trochę większa.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Amerykańscy Żydzi coś usłyszeli, coś obejrzeli, czymś się zasugerowali i palnęli coś bez sensu, co rzeczywiście uderza w nas. Debilizm zaiste godny PiS-u, tyle, że na odwrót. Należy sobie zadać pytanie, kto rozpoczął te hucpę? No, kto? Zgaduj zgadula, w którym ręku złota kula… Brawo, Jasiu! Oczywiście – pan minister Patryk Jaki. Siadaj, masz cukierka.

Zbyszek
Zbyszek

Chyba nie zrozumieliscie o co chodzi twórcom filmu.

Gekon
Gekon

Tam jest jakiś ukryty przekaz?

Marcin
Marcin

A ja myślałem, że tę hucpę rozpoczął Adolf Hitler i jego niemieccy towarzysze.
Siadaj Maciuś. Dwója.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niuniuś, antysemityzm jest o wiele starszy od Hitlera. O średniowiecznych pogromach Żydów oczywiście nie słyszałeś? Wielka szkoda, ignorancie. Warto też, żebyś sobie też poczytał trochę o Kazimierzu Wielkim, który zaprosił prześladowanych Żydów do Polski. Aaa, o tym też nie słyszałeś? A znasz nowelę Marii Konopnickiej pt. „Mendel Gdański”? Też nie? No to teraz już wiesz, dlaczego takie typy jak ty nazywam pluskwiakami. Takie pluskwiaki jak ty nasmarowały swego czasu „Protokoły mędrców Syjonu”.

Marcin
Marcin

Maciusiu, ale przedmiotem tej dyskusji jest HOLOKAUST, a nie antysemityzm.
Za czytanie ze zrozumieniem także dwója.
I myślę, że powinieneś zacząć się leczyć. Skąd w tobie tyle nienawiści do rodzaju ludzkiego?

Zbyszek
Zbyszek

Chyba nie opłaca się walczyć o honor i godność szmalcowników.

Marcin
Marcin

Szok!
Organizacja żydowska chce wpłynąć na demokratycznie wybrane władze kraju, w którym uchwalono pierwszą na świecie konstytucję, żeby zawiesiły stosunki dyplomatyczne z suwerennym krajem, w którym uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucję.
Żydzi kwestionuję prawo Polski do stanowienia polskiego prawa.
Panie i Panowie z KOD! Teraz macie prawdziwe pole do popisu! Brońcie naszej demokracji! Pokażcie, że macie jaja. Albo jajniki.

Plus ujemny
Plus ujemny

1.Poczytaj sobie historię – szczególnie ciekawe z Twojego punktu widzenia będą lata 1930-1935 w Niemczech. Tego że ich ówczesne władze miały demokratyczny mandat nikt nie może zaprzeczyć.
To też byli narodowi socjaliści.
2. Powoływanie się na Konstytucję 3 maja było ulubionym chwytem Trybuny Ludu. Był to argument uniwersalny. Ale wtedy mieliśmy Kisiela (mam nadzieję że kojarzysz osobę) i towarzysze parę razy ostro oberwali.
3. Wchodzisz w stare PZPR’owskie buty. Oprócz Trybuny Ludu PZPR wydawała także Rzeczywistość a w niej było pełno opinii takich jak Twoje.

Marcin
Marcin

A tak konkretnie, to o co CI chodzi?
Co mają Niemcy lat 30, PZPR i Trybuna Ludu do wtrącania się organizacji żydowskich w wewnętrzne sprawy Polski i negowania przez nie prawa RP do uchwalania własnego prawa?

Plus ujemny
Plus ujemny

Po prostu zwracam Ci uwagę że zachowujesz się jak towarzysz z PZPR. Wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski było ulubionym argumentem Trybuny Ludu przeciwko Porozumieniom Helsińskim (tzw. trzeci koszyk) czy Amnesty International.
Przykład z Niemcami miał Ci pokazać że powoływanie na fakt że władze są demokratycznie wybrane może być dwuznaczne. Narodowi Socjaliści też wygrali demokratyczne wybory w Niemczech. Resztę szczegółów znajdziesz na przykład w „Karcie”.
Historia zatacza koła i taki patriota jak ty (zwolennik dzisiejszej przewodniej siły narodu) wchodzi w buty towarzysza z przewodniej siły narodu sprzed czterdziestu lat.

Marcin
Marcin

Konfederaci barscy protestujący przeciwko wtrącaniu się Rosji w wewnętrzne sprawy Polski także zachowywali się, jak towarzysze z PZPR? Idąc Twoim tokiem myślenia można by dojść do takich wniosków.
A swoją drogą zastanawiam się jaki fragment mojego postu skłonił Cię do uznania mnie za zwolennika dzisiejszej przewodniej siły narodu.

Marcin
Marcin

Taka ciekawostka: znalazłem komentarze z podpisem „Marcin”, które nie są mojego autorstwa. Czy jakiś admin nad tym panuje?

magdalena
magdalena

Igrał PIS, igrał i się doigrał. Żeby „zrobić dobrze” ultra konserwatywnemu elektoratowi wywołał burzę a my Polacy będziemy za to ponosić konsekwencje.

Samocha
Samocha

Jest mi wstyd za nasze władze. Po prostu zwyczajnie wstyd.

Gekon
Gekon

W kontekście tego filmu?

מְנֵא
מְנֵא

Nie dziwię się takiej reakcji amerykańskich Żydów, szczególnie jeśli porówna się zachowanie rządu polskiego w trakcie deportacji kilkunastu tysięcy Żydów do Polski w październiku 1938 r (sprawa „obozu” przejściowego w Zbąszyniu) z zachowaniem rządu USA i po części diaspory żydowskiej w stosunku do pasażerów statku Saint Louis wiozącego uciekinierów z terenu III Rzeszy.