Amok sołtysowej w Sejmie

Szydło w partyjnych kłopotach?

Klęczenie od małego przez całe życie może zniszczyć odporny charakter i zwichrować umysł.

W środę 24 maja w Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem opozycji o wotum nieufności dla ministra Macierewicza. Posłowie PO precyzyjnie przez prawie godzinę punktowali sabotażowe posunięcia, jakich dokonuje w polskiej armii Antoni, precyzyjnie, systematycznie ją niszcząc i pozbawiając możliwości obronnych. Broniła go Beata Szydło, a jej wystąpienie na mównicy sejmowej było dla wielu obserwatorów po prostu szokiem. Po rytualnym pochwaleniu ministra rozbrojenia premier przeszła nagle do ataku na opozycję i UE za jej politykę w sprawie uchodźców, chociaż nie miało to żadnego związku z tematem debaty. Tak podłego, obrzydliwego i haniebnego wystąpienia Sejm jeszcze po 1989 roku nie słyszał.

Sołtysowa wpadła wyraźnie w jakiś amok, przestała nad sobą panować, wykrzykiwała, że „nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej! Diametralna różnica między nami a opozycją jest taka, że rząd absolutnie nie zgadza się z utopią niekontrolowanego otwarcia granic. My potrafimy dostrzec zagrożenia stąd płynące”, nie zgodzimy się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej”. Podkreśliła, że terroryści posunęli się „o krok dalej, bo uderzyli w najbardziej niewinnych i bezbronnych”. – Uderzyli w dzieci. Chcecie się na to zgodzić? Chcecie doprowadzić do tego, by Polska była bezbronna? Dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!”

Wiadomo, że w ten sposób chciała odwrócić uwagę od działalności jej ministra, który, jak można przypuszczać, „świruje świra”, żeby nie być posądzonym o działalność agenturalną, co do której coraz więcej obserwatorów nie ma już wątpliwości, kwitując kolejne sabotaże Antoniego w armii stwierdzeniem, że „na Kremlu otwierają kolejnego szampana”.

W swoim ataku amoku Szydło powinna jeszcze dodać, tak jak mówił jej władca Kaczyński, że „uchodźcy roznoszą robactwo i choroby”. Można by to zilustrować filmem, na wzór propagandy hitlerowskiej (widziałem takowy), która mówiła dokładnie to samo o Żydach, odpowiednio przedstawiając ich na ekranie, albo zmienić w nim po prostu istniejącą ścieżkę dźwiękową – dla Kurskiego telewizji (zwanej w skrócie Kurwizją) nie byłby to żaden problem. „Europo, powstań z kolan” – darła się dalej niemal z obłędem w oczach. Ja rozumiem, że mieszkanka Brzeszcz mówiła to pewnie ze swoich doświadczeń – rzeczywiście, klęczenie od małego przez całe życie przed księżmi i całkowite podporządkowanie im swego życia poprzez bezkrytyczne wykonywanie ich rozkazów może zniszczyć nawet odporny charakter i zwichrować umysł. W tej chwili pani Beata powinna jednak osiągnąć pierwszy etap – czyli najpierw uklęknąć, bo od lat leży plackiem przed jednym takim z Torunia. Na to się jednak, niestety nie zanosi…

„Prawdziwa” katoliczka

Przy okazji wyszła z sołtysowej mega hipokryzja, totalny fałsz, obrzydliwa obłuda. Otóż wrzeszcząc o ”brukselskich elitach”, które chcą nam wmusić uchodźców, pani ta jakoś dziwnie zapomniała o stanowisku papieża Franciszka w tej sprawie. Czy on też dybie na nasze dzieci i chce ich śmierci? Szydło wszędzie obnosi się demonstracyjnie ze swoim „katolicyzmem” (tak, cudzysłów jak najbardziej na miejscu). Kiedy jednak może wyjść poza puste gesty, takie jak jeżdżenie do Watykanu (co bardzo nagłośniła), latanie do kościoła i bicie czołem przed Rydzykiem i zrobić naprawdę coś w duchu katolickiej miłości bliźniego, zgodnie z postawą następcy św. Piotra, dla ludzi, którym wojna zabrała nieraz wszystko, pluje na nich jadem nienawiści i wstrętu. Gdybym podejrzewał ją o śladowe ilości honoru lub ambicji, to sądziłbym, iż każe usunąć z domu wszystkie lustra…

Jak można zakwalifikować, w odpowiedzi na krytykę ze strony UE, bredzenie premier o tym, że Polska jest państwem, które przyjęło najwięcej uchodźców na świecie – około 2 milionów Ukraińców? Czy jest to ordynarne kłamstwo, wynik niskiego IQ, czy też elementarna nieznajomość definicji uchodźcy? Dla ułatwienia podajemy ją poniżej:

„W prawie międzynarodowym termin uchodźca definiowany jest przez Konwencję Dotyczącą Statusu Uchodźców z 1951 roku (znana też jako Konwencja Genewska z 1951) zmienioną następnie Protokołem Nowojorskim z 1967 roku. Dokumenty te definiują, iż uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej”.

O ile się nie mylę, chyba wszyscy Ukraińcy przyjeżdżają do nas, by zostać – jak to się mówiło za czasów masowych wyjazdów Polaków do RFN – „gastarbeiterami”. Czy w ogóle istnieje tutaj jakiekolwiek podobieństwo do ludzi uciekających spod bomb z Syrii? Czy opozycja chce „niekontrolowanego otwarcia granic”? Czy Szydło nie wie, że prawie wszystkich zamachów dokonują ludzie już urodzeni na terenie tych krajów, a wiec rodowici ich mieszkańcy, a nie żadni „uchodźcy”? Szkoda zresztą czasu na prostowanie jej kłamstw, to wprost niemożliwe.

A tak swoją drogą – na razie żaden Polak (na szczęście) nie zginął w kraju z rąk terrorysty, zmarł natomiast po torturach na komisariacie, co przez rok starali się zatuszować podwładni ministra Błaszczaka. Może więc najpierw, pani Szydło, powinna pani zacząć od tego, żeby Polacy czuli się bezpiecznie na komisariatach policji we własnym kraju, a nie tracić czas i energię na rozbudzanie histerii przeciw uchodźcom?…

Na drodze do teokracji

Jeszcze jedna, jakże ważna sprawa. Katolicyzm na pokaz i jako środek do osiągnięcia celów politycznych… Polska jest jedynym krajem w Europie już na pół teokratycznym i galopuje pod rządami PiS-u coraz szybciej w kierunku teokracji. Funkcjonariusze Kościoła bez żenady wyciągają swoje rączki po państwowe, czyli nasze – Rydzyk znowu dostał za grosze ponad jeden hektar ziemi; decydują o kulturze – np. która sztuka jest „katolicka”, którą należy zwalczać; usiłują regulować ustawami uchwalanymi przez swoich podwładnych w Sejmie życie rodzinne; ingerują systematycznie i coraz mocniej we wszelkie aspekty życia społecznego i gospodarczego. Niech sobie brzeszczanka będzie nawet dewotką, katolickim ortodoksem, niech nagłaśnia, że ma syna księdza, tylko… no właśnie, niech zrezygnuje z urzędu premiera. Wtedy może leżeć przed Rydzykiem (bo przecież nie przed Bogiem) krzyżem całymi tygodniami, niech zaangażuje się w jakieś kółka różańcowe, działalność w parafii. Ale niech przestanie być najważniejszym urzędnikiem państwowym, który został de facto funkcjonariuszem Kościoła. Jak widząc te żenujące szopki (ale nie bożonarodzeniowe) i jej płaszczenie się przed klerem mają czuć się innowiercy czy ateiści (których jest w Polsce coraz więcej)? Przecież widzą, że w tym momencie są obywatelami drugiej kategorii.

JK
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

26
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
11 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
jurekministrantZgredzinkaJSCDamian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mimoza67
mimoza67

swietny, mocny artykul. !!! Taka premier to chodzący obciach. Biedna, zaklamana dewotka, biedny syn z przetrąconym krągoslupem, Ciekawe jak długo wytrzyma jako ksiądz?! Zyczę mu by nienazbyt długo, szkoda zycia, na trwanie w zakłamaniu.

Zgredzinka
Zgredzinka

Dobrze napisałeś …. z przetrąconym kręgosłupem.
Na takiego właśnie mi wyglądał podczas tych uroczystości nadania kapłaństwa.

Plus ujemny
Plus ujemny

Proponuję aby nazwę partii rządzącej pisać jako „Prawo” i „Sprawiedliwość” – cudzysłowy to nie pomyłka.GvMqR

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak widać, moje dość szybko cementujące się przeświadczenie – ba, nawet pewność, że Macierewicz jest zdrajcą w służbie Rosji, nie jest odosobnione. Szydło zaczyna bredzić, w dodatku wrzeszczy. Faktycznie wyglądała tak, jakby straciła nie tylko panowanie nad sobą, ale i resztki umiejętności logicznego myślenia. Zaczęła przypominać osobę opętaną przez jakąś histerię. Podobnie zachowuje się Karaluch na miesiączkach. Nieodparcie nasuwa się wrażenie, że oni czują, jak grunt usuwa im się spod nóg. Zaś jeśli chodzi o „losową próbę dorosłych Polaków”, jacy rzekomo biorą udział w ankietach, proponuję tę „losową próbę” całkowicie wymienić i znaleźć inną „losową próbę”. Ta obecna wygląda mi… Czytaj więcej »

murem za Mateuszem !
murem za Mateuszem !

Treba iść szeroką ławą !

bart
bart

Przypominająca rozgotowanego pieroga pani premier umie tylko szczuć. Niesamowite, że 30% elektoratu ciągle uważa, że mamy jakiś rząd.

mędrkowski
mędrkowski

Nawet jeżeli się jest premierem, to nie zmienia faktu, że jak każdy człowiek ma w mózgu swoją mapę świata. Odbiera się rzeczywistość tak jak przetwarza ją mapa. Mapę można podmienić, ale poziom świadomości nie bardzo.

Kimi
Kimi

Świetnie, że komentarz jest taki prawdziwy, zabrakło mi tylko roli kaczora w tym wszystkim. To przecież on wydał setki tysięcy złotych na szkoleniowców, którzy wyprali szydło mózg do cna i nauczyli ją jak i co mówić. Bo intelektualnie ona nie jest zdolna do wymyślenia tych bzdur samodzielnie.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Dać władzę wieśniakom…moralnym i intelektualnym,niewykształconym karłom.
Zenujące!

Zgredzinka
Zgredzinka

Kto dał? …. my „gorszy sort” … swoją absencją przy urnach wyborczych !!!
I teraz pewnie będzie podobnie, niezależnie od tego, że prawdopodobnie ostatnie wolne wybory mieliśmy w 2015 roku.

JSC
JSC

Wypraszam sobie…
Brak głosowania jest gorszy od nieodpowiedzialnego głosowania np. metodą losową.

Zgredzinka
Zgredzinka

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości.
Szkoda tylko, że tak niewiele osób ma tę świadomość.
Skoro tak wykształcony człowiek jak Michał Kempa (jeden z prowadzących w tvn24 program „Szkło kontaktowe”) nie uczestniczy w wyborach, bo jak do tej pory żadna partia go nie uwiodła i nic nie robi w tym zakresie, by taka powstała, to co dopiero mówić o „przeciętniakach”.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Nawet nauczyciel musi być pedagogiem.
Jak w ogóle do tego doszło,że krętacze i dyletanci mówią mi i czterdzietstu milonom osób ,
w jakim rytmie mają oddychać!?
Gdzie jest INSTYTUCJA,która stałaby na straży niedopuszczając do podobnych sytuacji w przyszłości.?
Dlaczego nikt nie zadbał o to wcześniej?
Dlaczego codziennie muszę budzić się rano i zadawać sobie te wszystkie pytania?!
Q… ..c!

Zgredzinka
Zgredzinka

A na ostatnich wyborach byłeś?
Niestety demokracja to taki niedoskonały instrument, który zezwala na urządzanie życie rozleniwionej większości, przez dobrze zmotywowaną mniejszość.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Ano niestety.
Nie byłem z tego samego powodu ,co zapewne większość.
Ale po takiej ciężkiej lekcji jaką teraz przechodzimy wiem już,że tym razem nie mogę już odpuścić.
I pewno też czuję się winny,że dopuściłem do władzy faszystów ,nazistów.
Może to moja a-społeczna postawa,do której się przyznaję spowodowała brak zastanowienia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Dobrze, że chociaż ta sytuacja zmusiła cię do zastanowienia i zmiany postawy.
Myślę, że wielu teraz tak ma.
Śmiem jednk wątpić, czy przełoży się to na wynik wyborczy, gdyż planowane zmiany w ordynacji wyborczej bez wątpienia go zniekształcą.
W innych systemach totalitarnych (np. Rosja, Turcja, Białoruś) też przeprowadza się „demokratyczne” wybory i od dziesiątków lat panoszą się tam ci sami zamordyści.

magdalena
magdalena

Wrzeszczy ten kto nie ma nic do powiedzenia. Krzykiem chce zagłuszyć prawdę. My się krzykôw nie boimy. Parafrazując słowa pewnego prezydenta: Spieprzaj babo!

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie cieszmy się za bardzo. KURwizja info pokazała także inne reakcje na bluzgi Broszki. Wszystkie bez wyjątku zachwycały się jej przemową. Kto to taki? Ojej, hejterzy przecież. Ci sami, którzy buszują po szacownych portalach. KURwizja info bez żenady pokazuje zrzuty ekranowe od anonimów. Czy to nie jest żałosne?

Zgredzinka
Zgredzinka

To jest … propaganda.
Nie po to przejmowali państwowe media, żeby teraz prowadzić uczciwą politykę informacyjną.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci biedni głupi ludzie, dają się jeszcze bardziej ogłupiać i jako pierwsi masowo wylądują przy urnach wyborczych.
To właśnie nasz ambiwalentny stosunek do prawa wyborczego, doprowadził do takiego Matrixu,

Anna E.
Anna E.

Bardzo dobry tekst.

Damian
Damian

Kaczyński i jego marionetki doskonale wiedzą dlaczego Syryjczycy opuszczają swój kraj. Wyczuwają też jak głęboko w wielu polakach zakorzeniona jest narodowa duma. Jednoczesne sami doją nasze Państwo ile się da i kiedy się da. Wszystko pozostałe to teatr absurdów i chocholi taniec oraz igrzyska za pincet aby kupić czas i dalej demontować praworządne Państwo. Dalego też 27:1 jest sukcesem.

jurek
jurek

Powtarzam wpis z 31.05.2017, który nie ukazał się na forum. Ciekawe, był zbyt ironiczny, czy podane żródło w linku było powodem sytemowym? „Na drodze do teokracji stanie (sic!) partia Razem: …poIitycy partii Razem skierowali do Ryszarda Petru cztery pytania: czy .Nowoczesna opowiada się za złagodzeniem ustawy antyaborcyjnej, czy jest za możliwością zawierania małżeństw jednopłciowych, czy jest za usunięciem z polskich szkół lekcji religii czy jest za wymówieniem konkordatu i zastąpieniem go ustawą, która traktowałaby Kościół katolicki w dokładnie taki sam sposób, jak wszystkie inne związki wyznaniowe w Polsce. Lider partii Razem, Adrian Zandberg, powiedział: Chciałem prosić Ryszarda Petru o konkretne,… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie wiem czemu twój komentarz miałby być przez ten portal „ocenzurowany”, przecież zawiera pozytwywny przekaz.
Faktycznie teraz najważniejszą sprawą jest zbudowanie wspólnego anty-pisowskiego frontu.
To musiał być jakiś techniczny chochlik.

jurek
jurek

Mógł to być techniczny problem z linkiem, choć wcześniej odwoływania się do studioopinii.pl przechodziło. Pierwszy raz zdarzyło się, że nie było pblikacji po oczekiwaniu na moderację.

BtW: nie mogę się oprzeć zgryźliwości wobec Razem, która długo udawała że problem dyktatu kościelnego nie istnieje, mając hasłowo lewicowość na sztandarze!

ministrant
ministrant

Najwieksze zagrozenie dla polskich dzieci, najwiecej skrzywdzonych zostalo przez katolickich ksiezy, ktorzy dla tych zindoktrynowanych istot sa osobami swietymi. Wmawiaja im to codziennie w zlobku, przedszkolu, szkole a co najgorsze rowniez w domu. Krzywdzone w najpodlejszy sposob, w swojej naturalnej madrosci, nie wpadna na pomysl mowic o tym komukolwiek. Dusza to przez dziesiatki lat zanim niektorzy wyjawnia swoja ” wine” komus najblizszemu, albo nie.
O tym nasza „premier” nigdy nie wspomni! Swoja droga ciekawi mnie ilu czytelnikow dolaczy do mnie jako rowniez doswiadczonych, rozumiem, ze anonomowo, jak ja.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie dołączę jako pokrzywdzona, ale jako oburzona, bo wiem, że takie bestialstwa zdarzają się nagminnie w tej podłej instytucji, czemu winny jest ten debilny …. celibat. Nie dość, że nie mający nic wspólnego z zasadami wiary i wprowadzony w XI wieku tylko w celu ochrony kościelnych dóbr przed rozdrobnieniem, to wyrządzający wszystkim tyle zła. Jest to najwyższy przejaw hipokryzji, gdy nakazuje się dorosłemu, zdrowemu osobnikowi udawać, że sfera seksualna jest mu obca. A przecież pociąg seksulany jest, poza instynktem samozachowawczym, drugim największym imperatywem naszego działania. Dlatego też, inne religie wykazały się ogromnym pragmatyzmem w podejściu do tego zagadnienia i zezwalają… Czytaj więcej »