Andruszkiewicz przed nominacją na wiceministra skasował niektóre swoje wpisy

90 tys. zł. „przejeździł” Andruszkiewicz nie mając samochodu 

Przed otrzymaniem nominacji na wiceministra cyfryzacji w rządzie PiS Adam Andruszkiewicz skasował 114 wpisów na Twitterze – tak wynika z wyliczeń onet.pl. Natomiast ze swego profilu na Facebooku usunął 56 wiadomości.

– „Politycy powinni wiedzieć, że ich wcześniejsza działalność w social mediach pozostawiła trwały ślad. Próby zacierania swojej aktywności bez względu na to, jakiego okresu dotyczy, są w zasadzie pozbawione sensu” – skomentował w rozmowie z Onet.pl ekspert Łukasz Kołtacki. A już na pewno powinien zdawać sobie z tego sprawę ktoś, kto został mianowany wiceministrem cyfryzacji.

Onet podaje przykłady usuniętych przez Andruszkiewicza wpisów. Ich treść w przeważającej mierze dotyczyła polityków opozycji. – A może po prostu, niech R. Trzaskowski zmieni swoje hasło na „Warschau für alle!” i będzie załatwione? Raz, że nie przegra sprawy w sądzie o plagiat, a dwa, że niemieccy przyjaciele będą zadowoleni” to wpis z 31 sierpnia 2018 roku. – „Politycy PO w imię podlizania się swoim zagranicznym patronom, są gotowi opluć polsko-węgierską przyjaźń, występując oficjalnie przeciwko Węgrom, którzy wielokrotnie w historii bronili Polski (także dziś). Jesteście zwykłymi niemieckimi pachołkami, niczym więcej” – tak napisał 12 września 2018 roku.

Były szef Młodzieży Wszechpolskiej atakował też prezydenta Gdańska, gdy Paweł Adamowicz, mimo nacisków Antoniego Macierewicza, nie chciał się zgodzić na odczytanie tzw. apelu smoleńskiego podczas uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. – „Wojsko Polskie powinno stawić się 1 września na Westerplatte, bez względu na ewentualny sprzeciw Adamowicza. A jeśli prezydent Gdańska będzie próbował nasze wojsko zablokować, to powinien być natychmiast usunięty z miejsca uroczystości i zatrzymany. Tu idzie o honor Polski!” – pisał Andruszkiewicz 9 sierpnia 2018 roku. Dzień później dodał: – „Jakiś Adamowicz dyktuje państwu polskiemu, kto będzie czytać Apel Poległych na Westerplatte? Kuriozum. Mam wrażenie, że słowa w tym momencie muszą już zejść na plan dalszy, a wkroczyć muszą czyny, które zrobią porządek i postawią Adamowicza do pionu. Zgadzacie się? Proszę RT.”. 

Dziennikarze onet.pl chcieli uzyskać od Andruszkiewicza komentarz na temat usunięcia jego wpisów, ale ten nie odbierał telefonu ani nie odpisywał na wiadomości.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorRafał P.Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Ale to o Wegrach pomagających Polakom podczas ll WŚ jest mocne.

Rafał P.
Rafał P.

To co, może by stworzyć hashtag #AndruszkiewiczSkasowany i ładować tam to, co on kasuje?

antyuzurpator
antyuzurpator

Zdecydowanie przeprosiny. Kombinuje, jak przepraszać, żeby nie przeprosić. Pieniądze to pryszcz, przecież nie będzie płacił ze swoich.