Andruszkiewicz wiedział o fałszowaniu podpisów na listach poparcia wszechpolaków? (film)

90 tys. zł. „przejeździł” Andruszkiewicz nie mając samochodu 

„Z ustaleń prokuratury wynika, że przed wyborami w 2014 roku fałszowano podpisy pod listami poparcia kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej. Wówczas prezesem tej organizacji był Adam Andruszkiewicz, obecny wiceminister cyfryzacji” – napisali na Twitterze reporterzy „Superwizjera” TVN. Dziennikarze dotarli do dokumentów, z których ma wynikać, że prawie 300 podpisów zostało podrobionych.

Dziennikarze TVN dotarli też do świadków, którzy twierdzą, że ówczesny szef wszechpolaków Adam Andruszkiewicz wiedział o fałszowaniu podpisów. – „Musieli fałszować te listy, bo inaczej nie mogliby kandydować – nie zebraliby wymaganej liczby podpisów. Prosty, ale ważny dla nich motyw” – mówią w zapowiedzi sobotniego materiału informatorzy „Superwizjera”. Mimo to Andruszkiewicz nigdy nie został nawet przesłuchany.

Według „Superwizjera”, obecny wiceminister cyfryzacji wiedział o całym procederze, a nawet sam brał w nim udział. O niejasnościach związanych z tą sprawą pisaliśmy w artykule „Jak kamień w wodę przepadł tom akt w sprawie fałszowania wyborczych podpisów”.

bt

źródło tvn24.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekKlari Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klari
Klari

Kolejny „kryształ” z szeregów Młodzieży Wszechpolskiej, z Ruchu Narodowego, z „Endecji”, ze stowarzyszenia „Dla Polski”, i z czego tam jeszcze…, współpracujący gdzieś po drodze z M. Jakubiakiem, R. Ziemkiewiczem czy S. Chruszczem, a teraz sekretarz stanu w MC. No, pięknie! Brak słów… Nie darzę jego, ani jego znajomych zaufaniem. Prawda ma to do siebie, że zapiera. Fałsz ma to do siebie, że wychodzi na jaw. Doigrał się? Niech ogłosi przez tubę, że jest niewinny!

Zbyszek
Zbyszek

Zgodnie z obecną linią Partii tego mlodego, prężnego działacza powinien niedlugo objąć program cela+.