Andruszkiewicz wydał oświadczenie po reportażu „Supewizjera”

Andruszkiewicz wydał oświadczenie po reportażu "Supewizjera"

„Wobec redakcji i osób, które powielają fałszywe oskarżenia wobec mnie jako osoby niewinnej, będę kierował odpowiednie działania prawne. Nie pozwolę, na bezkarne niszczenie mojego dobrego imienia” – oświadczył wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, odnosząc się tym samym do wyemitowanego reportażu w sobotnim wydaniu „Superwizjera”.

Przypomnijmy, dziennikarze TVN24 dotarli do materiałów, które wskazują na to, że były szef Młodzieży Wszechpolskiej miał się dopuścić przed wyborami samorządowymi w 2014 r. procederu fałszowania podpisów na listach kierowanego przez siebie ugrupowania. Sprawą zajmowała się białostocka prokuratura, ale śledztwo wówczas utknęło w martwym punkcie, a obecnie Prokuratura Krajowa prowadzi postępowanie dyscyplinarne, zarzucając prokuraturze białostockiej opieszałość i nieudolne prowadzenie śledztwa.

Andruszkiewicz uważa reportaż za „oszczerstwo” i próbę wyeliminowania go z polityki. „Przyzwyczaiłem się już do roli najbardziej atakowanego przez stare układy, polityka młodego pokolenia. Byłem już przedstawiany przez niektóre media i opozycję totalną jako ‚faszysta’, ‚złodziej’, ‚agent wpływu’ (zawsze bezpodstawnie, nigdy nie zostałem za to skazany) zaś teraz trwa kolejne zmanipulowane przedstawienie pt. ‚fałszerz’. To jest cena jaką muszę płacić za otwartą walkę o silną Polskę, mówienie prawdy, publiczne pokazywanie manipulacji mediów oraz rozliczanie poprzednich ekip rządzących” – można przeczytać w oświadczeniu.

Andruszkiewicz zapewnia przy tym, że pozostaje do dyspozycji prokuratury. Na zakończenie wiceminister oświadcza, że nikt nie jest w stanie go złamać i zniechęcić do przeprowadzenia zmian w Polsce, których, według niego, oczekuje całe społeczeństwo.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl ; wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ile ja już tych PiSich gróźb słyszałem ostatnio! Tylko procesów na razie jakoś nie widać. Czekają na potwierdzenie, że Ziobro spacyfikował już wszystkie sądy w Polsce?

Zbyszek
Zbyszek

Cela+ to program skierowany do wielu aktywnych działaczy PIS.