Andrzej Duda kolejnym kłopotem Kaczyńskiego?

Andrzej Duda kolejnym kłopotem Kaczyńskiego?

„Piątka dla zwierząt” to w tej chwili sztandarowy projekt Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że lider PiS jest zdeterminowany aby przeprowadzić tę ustawę przez parlament. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM prezydent Andrzej Duda zapowiada, że jeśli w treści ustawy nie zajdą istotne zmiany to on ją zawetuje.

 

Swój stosunek do przegłosowanej w czwartek  „Piątki..” Duda wyjaśnił wczoraj:Oczywiście, dobrostan zwierząt jest dla mnie ogromnie ważny. Ale nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia i jego rodziny”

Co konkretnie nie podoba się głowie państwa w nowej ustawie? Prezydent: „chce wydłużenia vacatio legis. Jego zdaniem nie może być tak, że z dnia na dzień legalna działalność staje się nielegalną i ludzie tracą pieniądze. Głowa państwa chce, by okres przejściowy był dłuższy”- czytamy na rmf24.pl

 

Poza tym prezydent oczekuje „usunięcia z ustawy ograniczeń dotyczących uboju rytualnego”.

W oczach prezydenta nie zyskał aprobaty pomysł nadający obrońcom praw zwierząt uprawnienie „do wchodzenia na prywatną własność w asyście policji”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ustawa o ochronie zwierząt w tym tygodniu trafi do Senatu gdzie będzie można dokonać zmian w jej treści.

Oprócz Ziobry i Gowina do listy kłopotów Kaczyńskiego dopisuje się nazwisko Dudy?

/as/

Źródło:

Rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AntyKaczorHENRYKMarekBarneyG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BarneyG
BarneyG

„Prezydent chce wydłużenia vacatio legis” Powaznie? Obudzil sie po pieciou latach? Niech przypopmne porzadek legislacyjny w Polsce: Przedstawiony projekt ustawy rozpatrywany jest w trzech czytaniach, podczas których projekt ustawy może zostać uchwalony. Pierwsze czytanie może się odbyć nie wcześniej niż siódmego dnia od doręczenia posłom druku projektu, chyba że Sejm lub komisja postanowią inaczej. Drugie czytanie może się odbyć nie wcześniej niż siódmego dnia od doręczenia posłom sprawozdania komisji, chyba że Sejm postanowi inaczej. Obejmuje ono przedstawienie Sejmowi sprawozdania komisji o projekcie ustawy, debatę oraz zgłaszanie poprawek i wniosków. Po tym nastepuje trzecie czytanie projektu. Adrian potrafil z #dojnazmiana przeprowadzic… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Odrzucenie veta prezydenta 277 posłów, resztki pisu, po i lewica maja aż nadto by to zrobić, oczywiście czyniąc naiwne założenie, że wprowadzenie tej ustawy jest celem, a nie partyjne gierki o władzę.

HENRYK
HENRYK

NAWET W STANIE WSKAZUJĄCYM NA SPOŻYCIE BUTELKI BRENDY , NIE PRZYZNAŁ BYM SIĘ DO TEGO , ŻE KIEDYŚ POPRĘ KACZYŃSKIEGO A JEDNAK ……. TYM RAZEM POPIERAM BEZ WAHANIA . – DZIWNY JEST TEN ŚWIATZDp2w

AntyKaczor
AntyKaczor

Długopis zasechł? Nie może być. Taki teraz praworządny jest. Już nie chce w nocy pracować. No zbiesił się Andrzejek. Prezes za karę nie poda mu ręki.