Andrzej Duda listy pisze… „Działanie poza standardami państw demokratycznych”

Duda PODPISAŁ. TVP i Polskie Radio dostaną blisko 2 miliardy!

Co robi Andrzej Duda w czasie, gdy w związku z epidemią koronawirusa, kampania jego kontrkandydatów na urząd prezydencki, jest bardziej niż minimalistyczna i ograniczona głównie do wystąpień w internecie? Wykorzystuje swoje stanowisko, byle tylko zapewnić sobie reelekcję, sięgając nawet do działań zdecydowanie nieetycznych.

 

Przykład? List, desygnowany przez niego, który za pośrednictwem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi został dostarczony do 1,3 mln ludzi ubezpieczonych w KRUS-ie.

W liście tym Duda podkreśla jak wiele znaczy dla niego dobro rolnika i wsi i „konsekwentnie popiera działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi”.

Takie słowa to nic innego jak element kampanii wyborczej i jak słusznie zauważył Adam Szłapka z Nowoczesnej „państwowa agencja w czasie kampanii wyborczej za publiczne pieniądze przesyła bardzo szerokiemu gronu odbiorców materiały promujące jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich. Co więcej, czyni to w okresie epidemii, kiedy kampanie pozostałych kandydatów są formalnie lub praktycznie zawieszone ze względu na ograniczenia i zakazy dotyczące poruszania się i gromadzenia”.

 

Według Szłapki to nic innego jak nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej Dudy z wykorzystaniem do tego środków publicznych i mienia publicznego. Stąd jego wniosek do PKW, by ta przyjrzała się bliżej sprawie i dokonała jej oceny.

Ciekawa jestem, czy skarga Adama Szłapki zostanie w ogóle zbadana, a jeśli nawet, to zapewne PKW i tak znajdzie sposób, by stanąć po stronie Dudy i uznać, że nic się nie stało…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
17 kwietnia 2020 09:57

„PKW i tak znajdzie sposób, by stanąć po stronie Dudy i uznać, że nic się nie stało…” Oczywiście, że tak będzie! Mamy już dobitny dowód na to, jak PKW wspiera Dudę w postaci zarejestrowania przed samymi świętami Jakubiaka jako kandydata w głosowaniu, chociaż sam Jakubiak na antenie radiowej przyznał się do fałszowania podpisów poparcia, które dostał od działaczy PiS. Mało tego, sam powiedział, że to PiS namówił go na kandydowanie, żeby zalegalizować wybory w przypadku, gdyby wszyscy inni kandydaci się wycofali! PKW zamiast odmówić rejestracji i zgłosić fałszerstwo do prokuratury, wsparła Dudę rejestrując Jakubiaka po cichu, bo nawet nie podano żadnej informacji. A wraz z nim zarejestrowano także kandydata wystawionego przez Rydzyka i trzeciego wystawionego przez Nową Prawicę, czyli tą jeszcze bardziej radykalną od Konfederacji.

Kazimierz
Kazimierz
17 kwietnia 2020 13:06

do tarczy dodali zasiłki dla rolników , przy zupełnym braku czegokolwiek dla pracowników służby zdrowia . Pytanie, którego elektoratu jest więcej ? Andrzej Duda jest złym człowiekiem i co z tego . Za klasykiem „Nie plujcie na szmatę , sama się wytrze.

gustaw
gustaw
17 kwietnia 2020 13:55

Jak się ta jego kadencja skończy, to całą kasę za tą swoją „kampanie wyborczą” będzie musiał zwrócić. I wtedy się zdziwi. Za „służbowe wyjazdy na narty” z pełną obstawą również. Zasraniec jeden !!!!

Aleksander
Aleksander
17 kwietnia 2020 16:57

Akurat ten człowiek nie powinien odwoływać się do standardów państwa demokratycznego ponieważ są to pojęcia całkowicie mu obce i nieznane.

Emi
Emi
19 kwietnia 2020 08:24

Ten perfidny typ Duda ma rolników daleko w D…e !! Co za obłuda ???