Andrzej Duda może powiedzieć, że 2 mld zł na TVP to błąd i zawetować tę ustawę. Panie Prezydencie, odwagi!

Sytuacja w kraju jest bardzo poważna, rząd zapowiedział zamknięcie żłobków

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas sobotniej wizyty w Ustrzykach Dolnych odwiedziła tamtejszy szpital, w którym jeszcze w tym miesiącu zostanie zamknięty oddział ginekologiczno-położniczy.

 

Główną przyczyną zamknięcia oddziału ma być spadek urodzin. Jak zaznaczyła Kidawa-Błońska na konferencji przed szpitalem „oddział ginekologiczno-położniczy to nie tylko urodzenia. To także kobiety, które muszą być leczone z wielu powodów. Muszą mieć dostęp do lekarzy, nie mogą czekać w nieskończoność, nie mogą kilometrami jeździć do lekarza.”

W swojej wypowiedzi kandydatka PO nawiązała do dzisiejszej zamkniętej konwencji prezydenta Andrzeja Dudy, na której „opowiadał o jakichś wrogach, sprawach, których w Polsce nie ma, będzie przedstawiał Polskę, której nie zna.

 

Na zakończenie krótkiej konferencji Kidawa-Błońska w otoczeniu pielęgniarek z ustrzyckiego szpitala nawiązała do skandalicznej decyzji Sejmu o przekazaniu 2 miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia.

Za mną stoją panie położne, które z pasją wykonują swoją pracę, a teraz stoją przed dylematem – co dalej z ich życiem, gdzie będą pracować? Ale o tym się państwo nie dowiecie z telewizji publicznej, bo tam są tylko piękne obrazki, a dwa miliardy złotych lekką ręką przekazano na szerzenie nienawiści, manipulacji i fałszywej informacji” – mówiła kandydatka PO, zwracając się jednocześnie do prezydenta Dudy – „apeluję do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował tę ustawę, żeby pieniądze trafiły tam, gdzie są potrzebne, czyli do polskich pacjentów, żeby mieli lepszą opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa.”

wb

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RyszardZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Dlaczego wetować? Przecież odkryćie, że raka można leczyć naświetlając chorych Hołecką jest na miarę Nobla.

Ryszard
Ryszard

Panie Duda niech pan nie zgania na Tuska, że namawiał, aby nie płacili na media publiczne, ale nie było reklam. Niech pan zlikwiduje reklamy to naród będzie płacił na media a nie na to, aby oglądać reklamy nam to jest nie potrzebne. A to, że ma pan czas na zastanowienie się to samo mówił pan w 2017 roku i w 2020 roku o Ustawie kagańcowej, że ma pan czas do podpisana przez Andrzeja Dudę to tą bajkę już słyszałem i co było podpisał pan. A co, do czego dochodzi to Duda podpisuje, co mu podstawi Kaczyński. I Prezydent robi to… Czytaj więcej »