Andrzej Duda najpierw nawoływał do nienawiści, a dzisiaj mówi, że chce jednoczyć Polaków i być niezależnym arbitrem

Andrzej Duda najpierw nawoływał do nienawiści, a dzisiaj mówi, że chce jednoczyć Polaków i być niezależnym arbitrem

A to dopiero nowina! Andrzej Duda udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”, a w nim stwierdził, że … niezależnie od sytuacji i zmian w obrębie partii czy też rządu, on pozostanie nadal „niezależnym arbitrem” i będzie też realizował swoje marzenie dotyczące zjednoczenia Polaków.

 

Chciałbym, abyśmy wzmocnili nasze poczucie wspólnoty i umieli współdziałać wokół tych spraw, które są dla nas najważniejsze, jak: bezpieczeństwo, utrwalenie wzrostu gospodarczego oraz ochrona najważniejszych wartości, wokół których zawsze potrafi my się zjednoczyć”, powiedział, ale nie byłby sobą, gdyby nie dodał, że widzi jednak pewien problem w postawie opozycji, która zmierza  „w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce”. Te słowa są reakcją na działania posłów PO zmierzające do powołania zespołu parlamentarnego, który zbada ważność i prawidłowość wyborów prezydenckich.

Nie omieszkał oczywiście pochwalić dotychczasowych działań swoich i rządu, które w znacznym stopniu uratowały polską gospodarkę w czasach pandemii. Bezrobocie wzrosło tylko nieznacznie, kontynuowany jest przekop Mierzei Wiślanej, trwa budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz  nowej sieci kolejowej i jest szansa, że za pięć lat nikt nie będzie pamiętał „że kiedyś dzielono nasz kraj na Polskę A i Polskę B”. Mało tego, ma nadzieję, że polska infrastruktura  będzie na takim poziomie jak w Niemczech czy Francji.

 

Trzeba przyznać, że nieco rozbawił internautów tym wywiadem, a szczególnie określeniem siebie jako niezależnego eksperta. W swoich komentarzach piszą oni, „Nie Kpij !”, „NIEZALEŻNY OD SIEBIE SAMEGO, BIERNY, MIERNY ALE WIERNY WYKONAWCA FAKTYCZNEGO PIERWSZEGO OBYWATELA KACZOGRANDY, KTÓREGO NIEUDOLNIE ZASTĘPUJE W BELWEDERZE” czy też „Aż dwa razy spojrzałem na kalendarz, ale jednak dzisiaj jest 12 sierpnia, a nie 1 kwietnia”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
12 sierpnia 2020 11:47

Duda próbuje łączyć społeczeństwo? To jakiś żart. Sam w tym wywiadzie przyznał, że jest z tym duży problem, dopóki działa opozycja i dopóki część społeczeństwa ma inne cele i hierarchię wartości od PiS. Czyli inaczej mówiąc powiedział wprost, że polskie społeczeństwo musi być jednolite kulturowo, religijnie, światopoglądowo, politycznie i oczywiście bardzo konserwatywne. Dopiero wtedy Polacy będą jednolitym społeczeństwem, które buduje Duda z PiS-em i kościołem.

Gdzieś w którymś felietonie czytałam, że PiS i Kościół uważają Polskę za „ostatni bastion katolicyzmu i konserwatyzmu w lewackim świecie”, stąd takie naciski na wykorzenienie „lewackiego zła z życia Polaków”. Stąd takie dążenie do wprowadzenia państwa wyznaniowego i konserwatywnego za wszelką cenę.

Jantar
Jantar
12 sierpnia 2020 13:36
Reply to  Jantar

„Chciałbym, abyśmy wzmocnili nasze poczucie wspólnoty i umieli współdziałać wokół tych spraw, które są dla nas najważniejsze, jak: bezpieczeństwo, utrwalenie wzrostu gospodarczego oraz ochrona najważniejszych wartości, wokół których zawsze potrafi my się zjednoczyć”

Nowy wymiar starego hasła:
„PODEJMUJEMY NOWE ZADANIA, ABY POLSKA ROSŁA W SIŁĘ, A LUDZIE ŻYLI DOSTATNIEJ”.

Kundzia
Kundzia
12 sierpnia 2020 11:53

Dobry żart na początek dnia.Przecież siłą łączenia ludzi w mniemaniu dudusia są wymachiwania rękami i krzyczenie na suwerena.Jak na tym ma polegać łączenie ludzi to ja dziękuję nie skorzystam.Nie kompromituj się więcej bo i tak już się skompromitowałeś.Pływaj dalej na skuterze chociaż i tego nie potrafisz.

grześ
grześ
12 sierpnia 2020 12:06

chce i to wszystko, dostanie instrukcję i już przestanie chcieć a będzie robił to co mu napiszą i każą, ce la vie.

Marek
Marek
12 sierpnia 2020 16:30

Dla mnie fundamentalne sprawy to ochrona najważniejszych wartości czyli demokracji, praworządności i wolności, możemy się wokół z nich zjednoczyć? Nie, bo wszyscy zwolennicy pisu i wielu zwolenników nie pisu nie uznaje tych wartość w ogóle, albo nie uznaje za najważniejsze, a duża i głośna cześć spod znaku KK i Oj aktywnie z tymi wartościami walczy i chce je zniszczyć. O żadnym zjednoczeniu porozumieniu i współpracy nie może być mowy gdy niejaki duda (podający się za prezydenta) gardzi i jawnie zwalcza podstawę mnie, gdy jawnie zwalcza moją swoistą „duszę”.

Obrazowo: bandyta mnie napadł, okradł, zniszczył mój dom i teraz mówi, pogódźmy się, skupmy na tym co nas łączy podziel się ze mną płaszczem bo deszcz pada i łączy nas to, że razem mokniemy, nie szukajmy podziałów.

Irena
Irena
13 sierpnia 2020 15:11
Reply to  Marek

BRAWO…szkoda , ze tak mało nas jest w stanie to ROZUMIEC !!!

Zwinka
Zwinka
12 sierpnia 2020 20:29

To zdjęcie jest świetne. Trafnie prezentuje wielkość Du*y.