Andrzej Duda napisał list…

Andrzej Duda napisał list...

Nadszedł dzień, który dla połowy głosujących w ostatnich wyborach prezydenckich nie miał prawa się zdarzyć. Jednak się zdarzył bo tak zdecydowała ta druga połowa głosujących. Andrzej Duda złoży dzisiaj przysięgę na wierność konstytucji. Tej samej konstytucji, którą, zdaniem wielu, wielokrotnie złamał.

 

Już wczoraj Prezydent elekt skierował specjalny list do czytelników Gazety Polskiej z podziękowaniami za oddanie na niego głosów wyborczych oraz z wezwaniem „o pomoc w dziele zasypywania podziałów politycznych” – czytamy na wirtualnemedia.pl. Po internetowej krytyce, że Andrzej Duda zwraca się tylko do swoich zwolenników list otrzymała także redakcja Gazety Wyborczej.

Dzisiaj zaś skróconą wersję wspomnianego listu publikuje Super Express. Ta jego postać ogranicza się do wyliczania „deklaracji nowego prezydenta, dotyczących m.in. przygotowania projektów ustaw o obniżeniu wieku emerytalnego i zwiększeniu kwoty wolnej od podatku”. Listu nie otrzymały np. redakcje „Faktu” oraz „Newsweeka”.

Renata Grochal podsumowała epistolarną akcję Dudy następująco: „Wolałabym, żeby Andrzej Duda dał wreszcie „Wyborczej” wywiad zamiast listu, ale wtedy musiałby odpowiedzieć na pytania, a to trudniejsze”.

 

W orędziu Prezydenta padną pewnie słowa o potrzebie likwidowania podziałów w naszym społeczeństwie, o potrzebie wzajemnego wybaczania słów lub gestów, które padły lub zostały uczynione w trakcie kampanii wyborczej. W takim anturażu ktoś doradził Prezydentowi aby na kilkadziesiąt godzin przed zaprzysiężeniem zwrócić się listownie tylko do bardzo ograniczonej ilościowo grupy rodaków będących czytelnikami Gazety Polskiej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wobec powyższego jakoś dziwnie brzmi  zapewnienie Andrzeja Dudy zawarte w liście do Super Expressu, „że polskie sprawy wymagają „wspólnej troski”. Dlatego będę współpracował z wszystkimi, którym bliskie jest dobro Rzeczypospolitej – czytamy na rmf24.pl. Poza tym kiedyś prezydenci deklarowali chęć bycia prezydentami „wszystkich Polaków”, Andrzej Duda obiecuje, że będzie prezydentem „polskich spraw”. Dla mnie to znacząca różnica.

/as/

Źródła: wirtualnemedia.pl, onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
LeszekAśkaKazimierzAlekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

To osoba umie pisać ?

vint
vint

Z pewnością swoje imię i nazwisko, bo podpisuje wszystko co mu żoliborski tchórz podsunie…

Maciek123454321
Maciek123454321

Lewom rękom.

Predator
Predator

Napisali tłumokowi i udaje że sam napisał.

Jantar
Jantar

Duda pisze o zasypywaniu podziałów i wysyła list tylko do mediów pisowskich i kościelnych. Dopiero po lawinie krytyki w necie ktoś mu podpowiedział, żeby ten list rozesłał też do pozostałych. Więc rozesłał, ale skrócony i właściwie można go streścić jednym zdaniem: „Dostaliście ode mnie tyle przywilejów, więc morda w kubeł i nie krytykować, nie pyskować, bo i tak jesteście tylko obcą ideologią”.

HerodAntypis
HerodAntypis

Napisał do tych, którzy zasypują podziały bejsbolami

Leszek
Leszek

Żegnaj światła i nowoczesna Ojczyzno ! Ilu pokoleń trzeba bedzie byś powróciła do rodziny prawdziwie wolnych narodów ?

Jantar
Jantar

Czyli swoim obiecał Polskę wyznaniową, w której będą rządzić głupcy. A reszcie Polaków wypunktował, że dzięki niemu mają to, tamto i owamto, że nie interesują go ich poglądy i zdanie, że mają siedzieć cicho i pozwalać się obrażać i odczłowieczać, bo są zresztą tylko jakąś „lewacką i obcą ideologią”. Zasypanie podziałów będzie tylko wtedy, kiedy Kaczyński i biskupi uznają, że wszyscy Polacy są jednakowi – tacy, jakich oni chcą. Dopóki po polskiej ziemi będzie chodził chociaż jeden Polak o poglądach przeciwnych PiS-owi i kościołowi, zgody nie będzie, bo prędzej tego Polaka zabiją, niż pozwolą mu żyć tak, jak on chce.… Czytaj więcej »

Kundzia
Kundzia

A kto przy zdrowych zmysłach wierzy w jego obietnice i zapewnienia.On sam nie wierzy w to co mówi czy pisze.

AntyKaczor
AntyKaczor

Wykombinował, że będzie taki koncyliacyjny. Wyczucie chwili i stylu nie do przecenienia. Po takich wyborach to go o północy powinni zaprzysiegać. Prezes świadkiem. Przekazał by mediom jak poszło.

Alek
Alek

Duda przysięgał ,że będzie dalej łamał KONSTYTUCJĘ.

Kazimierz
Kazimierz

tak mu dopomóż BÓG !

Aśka
Aśka

Pięć lat temu słyszałam to samo. Aż się boję jak to zasypywanie będzie wyglądało. Może zasypią mnie, bo mam inne poglądy…

Leszek
Leszek

Napisał czy podpisał?