Andrzej Duda nie odpowie na list europejskiej komisarz w sprawie ustawy kagańcowej: „nie jest znaczący”?

Morawiecki nie ma złudzeń. Decyzje jego rządu w kwestii: finansów, gospodarki i polityki społecznej są trafione w punkt.

Według informacji RMF FM Andrzej Duda nie zamierza odpowiadać na list wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Verej Jourovej w sprawie ustawy kagańcowej. Unijna komisarz zachęcała w nim polskie władze do skonsultowania z Komisją Wenecką projektu ustawy. Chciała też wstrzymania procedowania projektu do czasu zakończenia konsultacji.

 

Prezydent miał uznać, że nie jest on „znaczący” i podkreślić, że działania KE to polityczna rozgrywka.

Minął już miesiąc od chwili, gdy pismo z apelem o przerwanie prac nad kontrowersyjnym projektem Jurowa skierowała również do marszałka Sejmu i Senatu oraz do premiera. Odpowiedział tylko Tomasz Grodzki.

 

„Z najwyższą uwagą zapoznałem się z listem Very Jourovej ws. ustawy represyjnej. Zapewniam, że Senat RP skorzysta ze wszelkich przewidzianych prawem możliwości, by stanowione w naszym kraju prawo dotyczące sędziów było zgodne z regulacjami i wartościami Unii Europejskiej” – napisał Marszałek na Twitterze.

Odpowiedzi od premiera Morawieckiego w Brukseli nikt się już w zasadzie nie spodziewa, a milczenie polskich władz odbiera się jako celowe lekceważenie.

Jeśli ustawa zwana kagańcową wejdzie w życie, Komisja Europejska może uruchomić procedurę o naruszenie prawa unijnego, a wtedy już prosta droga do „wypierpol”.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polka gorszego sortuewasmętekMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

to nie buta, ale zwykłe chamstwo

smętek
smętek

Czas kulturalnego zwracania się o współpracę do rządzących Polską minął. Prostackie lekceważenie demonstrowane wobec władz i instytucji UE stawia nas na odpowiednim miejscu. Ciekawe jakie będą dalsze kroki UE, przecież nikt nie przewidział konieczności wyrzucenia jakiegoś państwa z tego grona.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Na początek obetną dotacje. Pisiate podniosą lament, że to szykany i sabotaż, żelazny elektorat łyknie to bez popitki i w referendum na temat wyjścia Polski z UE zagłosuje za. Będzie jazda jak z Brexitem, z tą różnicą, że Polski nikt nie będzie chciał zatrzymywać. I zamiast UE szybko będziemy mieli RWPG bis. Tfu, na pisa urok!

ewa
ewa

Dudzie ciagle sie wydaje, że siedzi w piaskownicy, nie dorósł do tego, żeby piastować stanowisko prezydenta, jeżdzi bo tych wsiach i miasteczkach i okłamuje własnych bo wie kiedy mówi o sądach oni i tak nic nie zrozumieją, dlaczego nie przyjedzie z tymi kłamstwami do średnich i dużych miast. Facet normalnie wstydu nie ma