Andrzej Duda promuje na cmentarzu kandydatkę PiS na prezydenta Nowego Sącza

Andrzej Duda promuje na cmentarzu kandydatkę PiS na prezydenta Nowego Sącza

Mieszkańcy Nowego Sącza, którzy wybrali się wczoraj na groby swoich bliskich, przeżyli szok, gdy na cmentarzu zobaczyli prezydenta Polski. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Andrzejowi Dudzie towarzyszyła Iwona Mularczyk, kandydatka PiS na prezydenta Nowego Sącza wraz z rodziną.

Dziennikarz portalu sadeczanin.info miał możliwość porozmawiania chwilę z prezydentem i nie omieszkał zapytać, czy przypadkiem jego nieoficjalna wizyta w tym miejscu i w takim właśnie towarzystwie nie jest rodzajem „przypieczętowania kampanii wyborczej Iwony Mularczyk?”.

Prezydent udzielił dość wymijającej odpowiedzi, twierdząc, że „to rzeczywiście nieoficjalna wizyta, ale można tak powiedzieć. Jestem w końcu synem tej ziemi, a pani Iwona Mularczyk i pan poseł [Arkadiusz Mularczyk – red.] są moimi serdecznymi przyjaciółmi od wielu lat”.  

Czy rzeczywiście tylko chęć zapelenia znicza pod pomnikiem powstańców w towarzystwie posła Mularczyka i jego żony, kierowała prezydentem? Wśród wielu budzi to spore wątpliwości. Marek Migalski komentuje tę sytuację na Twitterze, pisząc – „Uszczypnijcie mnie. Nie wierzę, że prezydent RP wykorzystał Dzień Wszystkich Świętych do prowadzenia kampanii wyborczej na cmentarzu. Auć!”, a Krzysztof Luft dodaje – „Myśleliście, że dno zostało już osiągnięte? Nic podobnego – w Nowym Sączu zapukało od spodu. Prezydent Polski na cmentarzu w Nowym Sączu wspiera kampanię żony posła Mularczyka kandydującej na prezydenta tego miasta”.

W niedzielę II tura wyborów na prezydentów miast. Kampania trwa w najlepsze, ale czy cmentarz to idealne miejsce, by ją prowadzić? Kandydaci na włodarza Krakowa słusznie uznali, że tego dnia po prostu nie godzi się walczyć o glosy.  Jacek Majchrowski, pytany czy będzie można spotkać go podczas kwest na cmentarzu, poinformował, że „nie będę jutro kwestował. Nie chcę, by ktokolwiek pomyślał, że wykorzystuję odwiedziny krakowian na grobach najbliższych, by prowadzić kampanię wyborczą. Wiem, że wiele osób z takiej okazji cztery dni przed wyborami chętnie by skorzystało, ale takie zachowanie nie jest w moim stylu. Od lat wspieram zbiórki na cmentarzach. Sam niejednokrotnie kwestowałem na Rakowicach i Starym Cmentarzu Podgórskim, co roku pamiętam też, by kwestującym dołożyć coś do puszki! Bardzo Państwa też do tego zachęcam”.

Również Małgorzata Wassermann uznała, że w dzień Wszystkich Świętych „nie ma mowy aby w tym dniu prowadzić kampanię. Uważajcie na siebie i w tym dniu szczególnie lepiej wybrać komunikację miejską”.

Czy obecność prezydenta na cmentarzu w Nowym Sączu pomoże pani Mularczyk, dowiemy się już w niedzielę. Jedno jest pewne, sam fakt promowania kandydatki PiS w takim miejscu i tego właśnie dnia, ma prawo budzić spory niesmak.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Polka gorszego sortuMaciek123454321WaldemarRafałsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ANDRZEJ
ANDRZEJ

Panie redaktorze.P.Prezydent nie był pod pomnikiem legionistów tylko pod pomnikiem powstańców i nie złożył kwiatów tylko zapalił znicz.Redakcja Sądeczanina już wczoraj zrobiła korektę tekstu po mojej interwencji w tekst.Gdyby chciał iśc pod pomnik legionistów to połowę cmentarza trzeba by ewakuować ze względu na taką ilośc ludzi na alejkach.Pomnik powstańców jest 20m od głownej bramy a legionistów 0k.400m.

Tamara
Tamara

mea culpa. Oparłam się na źródle i stąd pomyłka

Maria
Maria

Czego ONI się boją, przecież robią dobrą zmianę? A ludzi najlepiej przepędzić, po co oni. Wybrali 2 lata temu, to niech idą precz, niech siedzą w domach i palą oponami lub byle czym – szybciej pozdychają.

PS. Warto policzyć Ile za kasę zmarnowaną na ochronę rożnych PiSich kacyków, na rozjazdy krajowe i zagraniczne, rozbite limuzyny, można by dać dopłat mieszkańcom do ekologicznych pieców, do lepszego paliwa by nie używali mułów, flotów i tp

Przypomnieć warto, że te PiSie „festiwale”, to za Twoje PODATNIKU pieniądze

smętek
smętek

W tej sytuacji bez znaczenia gdzie zapalał, składał. Poruszająca jest obecność u boku tego osobnika kandydatki na prezydenta miasta. To autora wpisu nie razi?

Maria
Maria

Jeszcze nie ma ciszy wyborczej, może więc wpadnie ktoś na pomysł promowania swojego faworyta w pisuarze. To następny ciekawy obiekt, bo w oborze już było, aż się krowy poryczały z radości.

__________
Wyborców PiS, czy Ci nie wstyd

Janina
Janina

Oto prezydent wszystkich Polaków …z jego partii PiS. Pytanie, czy on w każdy dzień Wszystkich Świętych przyjeżdżał do Nowego Sącza czcić pamięć powstańców ? Więc niech nikt go nie usprawiedliwia, bo sam przyznał, że przyjechał wesprzeć Mularczyków i odpowiedział pytającemu o to dziennikarzowi :”można tak powiedzieć”. Widać traci instynkt samozachowawczy. No i dobrze !!

smętek
smętek

Gdybym przeczytał to na innej niż wasza stronie myślałbym, że jak mówiono w czasach mojej młodości, że to kaczka dziennikarska. Andrzej Duda wystawia sobie kolejny raz jak najgorsze świadectwo.

Rafał
Rafał

I ten Adrian, chłopiec na posyłki, jest podobno prezydentem Polski. Kiedy Zwykły Poseł wyśle go do czyszczenia szamba?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

On już w tym szambie siedzi, po uszy.

Waldemar
Waldemar

Jak zapowiadał podczas swojej kampanii wyborczej: Prezydent wszystkich Polaków. Zwłaszcza głosujących na PiS.

Maciek123454321
Maciek123454321

Hiena cmentarna.