Andrzej Duda stwierdził podczas wiecu, że PO i PSL są gorsze od koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda został wygwizdany przez mieszkańców Wrocławia!

Prezydent RP po raz kolejny postawił na stosowanie agresywnej retoryki w kampanii. Na samym finiszu przedwyborczego starcia, w Krakowie, ostro zaatakował PO i PSL: „Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że w 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9%”.

 

W najgorszym momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6%, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż koronawirus (…). Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus” – dodał chwilę później.

Wystąpienie prezydenta Dudy skrytykowała liberalno-demokratyczna opozycja z KO. Iwona Hartwich napisała, że słowa polityka prawicy są „skandaliczne” i „podłe”. „Jedyny język, którym #PAD biegle się posługuje to język nienawiści i pogardy” – wyraziła opinię za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Posłanka dodała też, że Andrzej Duda powinien przeprosić za swoje słowa Polaków. Na taki gest prezydenta, raczej, nie ma co liczyć, bo już wcześniej obrażał on ludzi. Zainicjował m.in. kampanię PiS-owskiego hejtu wymierzonego w „ideologię LGBT”. Równie agresywnie wypowiadał się o kandydacie KO Rafale Trzaskowskim, któremu zarzucał kłamstwa i sugerował, że może być niezrównoważony.

Zaostrzenie retoryki przez Dudę i jego partię może być spowodowane strachem. Trzaskowski notuje w sondażach coraz lepsze wyniki, które dają nadzieję na to, iż może on pokonać w drugiej turze jeszcze sprawującego urząd prezydenta.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
IrenagregPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Cham nie prezydent. KIedyś za to odpowie.

greg
greg

No to porównajmy ‚gorszych od koronawirusa’ i ‚tych lepszych ‚: 1. wtedy rządził rząd, prawo uchwalał Sejm i sądzili niezależni sędziowie, a teraz rządzi, uchwala i sądzi prezesina pisowatych za pośrednictwem swoich marionetek; 2. za nie zgłoszony zegarek minister poleciał, a teraz można nie zgłosić stodoły za pół mln (Szyszko), 100 000 zł (Mazur z KRS), czy nieruchomości i pieniędzy (Dworczyk), no i w ostateczności przepisać majątek na zonę ; 3. armia miała dowódców i się modernizowała, teraz dowódcy są z awansu TKM, dowodzą rekonstruktorami z OTK, a samoloty latają z pisowatymi marszałkami i ewangelistami; 4. gimnazjaliści byli w gimnazjach,… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Tak było !!! Teraz jednak rzadza PINCETY i co by nie mowic NIGDY nie zrozumieją !!!