Andrzej Duda: „(..)Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe”

TikTok już nie jest ukochaną zabawką Andrzeja Dudy

Obydwaj kandydaci do fotela prezydenckiego spotkali się wczoraj, za pośrednictwem mediów, ze swoimi potencjalnymi wyborcami. Zdeklarowanym elektoratom obu panów te spotkania nie powiedziały pewnie niczego nowego. Nieprzekonanym, mamy nadzieję, otworzyły oczy i pozwoliły podjąć decyzję odnośnie tego komu oddać swój głos.

 

W związku z faktem, że funkcjonujemy w czasie pandemii i jak zbawienia wyczekujemy skutecznego remedium, które będzie powszechnie dostępne jak grom z jasnego nieba uderzyły nas słowa urzędującego prezydenta. Andrzej Duda opowiadając w Końskich o potencjalnych efektach współpracy amerykańskich i polskich naukowców nad szczepionką na koronawirusa poruszył kwestię obowiązkowych szczepień.

Prezydent powiedział: „Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie – ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe” – czytamy na wp.pl

 

W dalszej części swego wystąpienia dodał: „Proszę bardzo – kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce – to jest jego osobista decyzja”. Ta wypowiedź błyskawicznie sprowokowała reakcję internautów. Posypały się głosy popierające a także negujące stanowisko zajęte przez głowę państwa. Wśród internetowych wypowiedzi naszą uwagę przykuł tweet dr Pawła Grzesiowskiego:  „W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego – szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia!”

Późną porą na Andrzeja Dudę przyszła refleksja i raz jeszcze postanowił tego dnia zaćwierkać: „Stop manipulacji!”. Następnie dodał: „ewentualne szczepienie przeciwko koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe„, ale „inne choroby” – takie jak polio, gruźlica czy szkarlatyna – „to zupełnie inna rozmowa„.

/as/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
7 lipca 2020 10:52

Jak widać szczepionki przeciwko głupocie także nie przyjął , bo nie.

Mirek
Mirek
7 lipca 2020 12:17
Reply to  Grzegorz

Poczytaj o owocnej próbie szczepionki na grupie niemal 50 osób. Kilka miało na tyle intensywne działania niepożądane, że przerwano terapię. Kilka miało gorączkę. W pogoni za pieniądzem na rynek wejdą preparaty niedostatecznie przepasane. Chcesz być królikiem doświadczalnym, proszę bardzo. Artykuł był na onecie.

Chermes
Chermes
7 lipca 2020 17:24
Reply to  Mirek

Wolę być królikiem doświadczalnym z gorączką i szansą na nie zarażenie się COVID-em niż leżącym, w comie, podłączonym do respiratora kandydatem na cmentarz. A jak ty?

Mirek
Mirek
7 lipca 2020 19:38
Reply to  Chermes

Szczepienie tak, ale po odpowiednim przebadaniu szczepionki. Zgłoś się na ochotnika, może ci nawet zapłacą. Ja poczekam.

HerodAntypis
HerodAntypis
7 lipca 2020 13:14

Nasz jeszcze chwilę rezydent szczepił się z PiSem i kk i wszelkie inne szczepienia są dla niego nieatrakcyjne ani też nikomu ich nie zaleca. Wierność po grób a może i poza niego.

Irena
Irena
7 lipca 2020 13:53

Jestem za obowiązkowymi szczepieniami przeciwko….głupocie !!! TAK bo TAK !!!

Chermes
Chermes
7 lipca 2020 17:26
Reply to  Irena

Niestety, szczepionki działają jedynie profilaktycznie i w przypadku osób już chorujących na tę chorobę, jak Duduś (czy jak my tam?), szczepionka już nie zadziała. 🙂

Marek
Marek
7 lipca 2020 19:09

W faktach TVN pokazali jak dzisiaj duda atakował dziennikarza, który go o te szczepienia zapytał. O żesz, mało mu żyłka nie pękła, a na koniec odniosłem wrażenie jakby chciał na mikrofon napluć i ledwo się powstrzymał. Szkoda, że głosowanie w ogólnopolskim sondażu jest za kilak dni a nie za 2 tygodnie, bo by zszedł na zawał chyba, takie to emocje rozgrzał.

Maciek123454321
Maciek123454321
7 lipca 2020 21:49

Gdyby podsumować ilość głupot, które wypowiedział miłościwie nam panujący Pajac, zebrałaby się tego pokaźna ilość. Może ktoś wyda to drukiem?