Andrzej Sośnierz: „Fałszywe dane dzielimy przez fałszywe dane” – „prawdziwa liczba zakażeń jest przed nami ukryta”

Sośnierz ze Zjednoczonej Prawicy przyznaje, że rząd utracił kontrolę nad epidemią

Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że koronawirusem w Polsce zakażonych jest ok 20 tysięcy osób. Kłam tym statystykom zadał Andrzej Sośnierz w porannej rozmowie radia Tok FM. Gość Piotra Kraśki stwierdził, że jego zdaniem to „co najmniej 100 tys., a nawet więcej. Część już wyzdrowiała”.

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele ponieważ: „ Nie wiemy, na jakim etapie epidemii jesteśmy. Krzywa zachorowań została zniekształcona, bo natknęliśmy się na barierę możliwości testowania i wykrywania wszystkich zakażeń. Nadal nie mamy wystarczająco wydolnej struktury laboratoryjnej” – powiedział Andrzej Sośnierz. Dodał, że jego zdaniem, w naszym kraju dziennie powinno się wykonywać ok 70-80 tys. testów. Na dzisiaj wg danych rządowych ta wielkość oscyluje wokół 20 tys.

 

W dalszej części rozmowy gość stacji radiowej zasugerował, że: „prawdziwa liczba zakażeń jest przed nami ukryta. To się okaże, jak w przyszłości będziemy przeprowadzali testy immunologiczne”. Przypominamy, że chodzi o ten rodzaj testu, który ma odpowiedzieć na pytanie czy dana osoba miała już kontakt z koronawirusem.

Co do metodologii prowadzonych badań Andrzej Sośnierz podzielił się następującą refleksją: „W zbiorowościach, które się bada skrupulatnie, wykrywalność jest rzędu 15-20 proc. – tak jest w niektórych populacjach górników. To pokazuje, jak naprawdę ten wirus się rozsiał”. Dodał także, że większość górników przechodzi chorobę bezobjawowo lub bardzo łagodnie.

 

Na koniec gość TOK FM odniósł się do wypowiedzi ministra Szumowskiego na temat słynnego współczynnika R (liczba mówiąca o tym ile osób zaraża jedna zarażona osoba), który to współczynnik miał spaść w Polsce poniżej 1. Komentarz Sośnierza w tej sprawie jest jednoznaczny: „niestety nie można tym informacjom wierzyć. – Dlatego że my nie wiemy, ilu jest zakażonych. Fałszywe dane dzielimy przez fałszywe dane

Co do krzywej zachorowań w naszym kraju poseł Porozumienia powiedział:  „Mamy jedną z najgorszych krzywych przebiegu epidemii w Europie. Gorszą ma Białoruś, Rosja, Ukraina, nie najlepiej jest w Bułgarii. Nasz przebieg jest płaski i nie widać jego końca”.

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarekAnnaZaqSaraPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tylko dlaczego ta cholera nie dopada tych, których powinna? Tu się chyba sprawdza stare porzekadło, że „złego diabli nie biorą”, psiakość.

Sara
Sara

Jak to możliwe, być chorym a nie mieć objawów? Albo są objawy i jest choroba, albo nie ma objawów i nie ma choroby.

Zaq
Zaq

Jesteś nosicielem ale Twój organizm nie traktuje tego wirusa jako intruza. Sama więc nic nie odczuwasz ale zarażasz innych.

Anna
Anna

Z przekazywanych nam danych wynika, że mamy dużą grupę osób ozdrowiałych. Niedługo przekroczy liczbę zakażonych, a może nawet liczbę mieszkańców Polski. Od kilku dni szukam liczby wyzdrowiałych w podziale na województwa. Niestety nie znalazłam. Czy ktoś znalazł może takie dane i może się podzielić wiedzą tajemną?

Marek
Marek

A mnie się wydaje że pan Sośnierz kariery w PiS już wielkiej nie zrobi. Nie lubia tam myślasych a szczególnie mówiacych niezgodnie z „przekazem z Nowogrodzkiej”