Angela Merkel nie zasłużyła na spotkanie z panem Dudą

Angela Merkel nie zasłużyła na spotkanie z panem Dudą

W sobotę odwiedzi Polskę Angela Merkel. To już jedna z ostatnich jej podróży jako kanclerz Niemiec.

Strona niemiecka liczyła na spotkanie z prezydentem Polski i premierem Morawieckim, jednak Duda nie znajdzie na nie czasu.

Jak tłumaczy kancelaria prezydenta, „Propozycja spotkania nie była ustalana z Pałacem. Nie pojawiła się kilka tygodni temu. O spotkaniu z kanclerz Merkel prezydent Polski dowiedział się z komunikatu niemieckiej strony. Dopiero później przedstawiciele ambasady zgłosili się do Kancelarii Prezydenta, by umówić spotkanie. Tak się nie robi w dyplomacji. Niemiecka strona przepraszała nas za to, ale prezydent miał już wcześniej zaplanowane aktywności w sobotę 11 września„.

Faktycznie, Duda ma już zaplanowany czas na sobotę. Weźmie udział w obchodach 41 rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej.

Wydaje się, że Angela Merkel podpadła prezydentowi za spotkanie z Putinem w połowie sierpnia, które przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Putin podkreślił wówczas, że będzie ona zawsze mile widziana w Moskwie.

Mało tego, pani kanclerz nie znalazła czasu, by spotkać się z naszym Dudą, gdy w Kijowie rozmawiała z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim o wojnie na wschodzie Ukrainy i gazociągu NS2. Zamiast poczekać i wpaść na obrady Platformy Krymskiej, w których uczestniczył Duda, po prostu sobie wyjechała.

A przecież właśnie wtedy była idealna okazja do spojrzenia sobie w oczy i wymiany kilku ciepłych słów z panem Dudą. Tym bardziej, że tematem Platformy była „budowa poparcia regionalnego i międzynarodowego dla integralności terytorialnej Ukrainy” oraz państwa uczestniczące w obradach wyraziły protest przeciwko działaniom Rosji na terenie okupowanego Krymu.

No cóż, chciała pani kanclerze narzucić Dudzie termin spotkania, do tego wcześniej zaliczyła PUtina i nie znalazła czasu na miłe tête-à-tête w Kijowie, to teraz niech się wypcha. Ma to, czego chciała.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: wiadomości wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
10 września 2021 10:25

Straciła okazję na pośmianie się z pośmiewiska świata.Trudno się mówi.

Lehoo
Lehoo
10 września 2021 11:40

„O spotkaniu z kanclerz Merkel prezydent Polski dowiedział się z komunikatu niemieckiej strony. ”

Myślę, że to jest łgarstwem, dość typowym dla ekipy pajaca

Agnieszka
Agnieszka
10 września 2021 17:22

Hahaha, za kogo ma sie ten blazen Duda? Za cesarza?

Rafapon
Rafapon
11 września 2021 06:09

Już widzę, jak Merkelowa płacze, że Duduś nie ma dla niej czasu. Raczej na to konto obali piwo.

Chermes
Chermes
11 września 2021 16:17

Trzeba zrozumieć, że Duduś (czy jak mu tam?) obecnie nie ma czasu na nic, bo cały czas spędza klęcząc przed ambasadą USA, błagając o audiencję u prezydenta Bidena. Jak dotąd, zresztą, bezskutecznie, bo prezydent Biden z byle pętakami się nie spotyka. 🙂

mtm
mtm
12 września 2021 09:05

kanclerzyna makrela-hitlerowcy gorszej miec nie beda, byle adbul bedzie lepszy. tak samo jak w po linie-gorszego tzw premiera niz rudy wolksdojcz nie bedzie.