Antoni Macierewicz do wymiany?

Giertych w liście do Macierewicza domaga się od niego przeprosin za oszukiwanie Polaków ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej

Jeśli to prawda, nie plotka, to może jest szansa na normalność w polskim wojsku? Dziennikarze Faktu dotarli do informacji, że w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego nie będzie miejsca dla Antoniego Macierewicza.

Wygląda na to, że minister MON zdaje sobie z tego sprawę. Na spotkaniu z klubami „Gazety Polskiej” w Spale powiedział „Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego, jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców (…), to nigdy tego nie zrobię”.

Stąd też, może tak na pożegnanie, załatwił jeszcze jedną, bardzo ważną dla siebie, sprawę. Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała w piątek certyfikat bezpieczeństwa doradcy prezydenta gen. Jarosławowi Kraszewskiemu, co zostało bardzo źle odebrane w Pałacu Prezydenckim – „To było więcej niż policzek. To było wezwanie na wojnę”.  W tej sytuacji decyzję o odebraniu mu stanowiska ministra MON „lepiej byłoby odłożyć, bo wtedy koordynator ds. służb i premier mieliby czas na rozpatrzenie odwołania Kraszewskiego. Generał oczyszczony z zarzutów jest mocnym argumentem do dymisji Macierewicza i wszystkich jego popleczników” – tak twierdzi jeden z polityków PiS i trzeba przyznać, że ma to sens.

Internauci szybko zareagowali na wieść o ewentualnej dymisji szefa MON-u. „Rozliczyć go za zniszczenie Polskiego wywiadu oraz za odejście Generałów W.P. Ten pajac nie powinien być ani piastować jakiegokolwiek stanowiska w R.P.” (~R.P) czy „Miejsce Macierewicza jest w wiezieniu!!! To wielokrotny zdrajca i oszust” (~KTM).

Jednak ja proponuję, byśmy wstrzymali się na razie z wszelkimi komentarzami. Dopóki nie ma nic „czarno na białym”, to różnie jeszcze może się zdarzyć. Choć jedno jest pewne. Nikogo gorszego od pana Macierewicza na stanowisko ministra MON chyba już się nie znajdzie.

Tamara Olszewska

(Źródło: fakt.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ted Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być jeszcze gorzej.